Costel Enache, doar remiză cu fosta sa echipă: „Niciodată nu voi fi mulţumit”

Astra Giurgiu și FC Botoșani au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa cu numărul 17 a Ligii I. Pentru moldoveni a marcat Burcă în minutul 55, iar Astra a restabilit egalitatea în minutul 74, prin reușita lui Belu-Iordache.

Costel Enache, acum antrenorul giurgiuvenilor, nu a reușit să își învingă fosta echipă, dar a afirmat că are nevoie de timp pentru a schimba în bine jocul Astrei. Totodată, acesta își îndeamnă jucătorii să aspire către obiective cât mai înalte.

„Să nu credeţi că există în fotbal aşa ceva, vine cineva şi într-o săptămână schimbă lucrurile. Nu e vorba de o magie, vorbim de fotbal ca despre un proces. Asta înseamnă că e nevoie de timp.

Întotdeauna o să aştept mai mult, niciodată nu voi fi mulţumit. Asta înseamnă să rămânem la acelaşi nivel. Trebuie să tindem spre mai mult, spre mai bine, spre mai repede, spre mai puternic”, a spus Costel Enache, potrivit Telekom Sport.