EXCLUSIV / Ilie Poenaru, supărat după victoria cu Mioveni: „Vrem să crească nivelul fotbalului și noi ce facem?”

Ilie Poenaru, antrenorul echipei Academica Clinceni, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre victoria obținută pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în fața celor de la CS Mioveni.

Tehnicianul s-a plâns de ora la care a fost programată partida, 11:00, și a dezvăluit că terenul a fost înghețat până spre finalul reprizei secunde.

„Sunt și mulțumit și supărat în același timp. Mulțumit pentru că am reușit să câștigăm meciul, dar supărat pentru că nimeni nu vrea să ia niște decizii. Nu cred că supăram pe nimeni dacă amânam meciul până după ora prânzului. Eu sunt fericit că nu s-a întâmplat nimic cu niciun jucător de la niciuna dintre echipe. În a doua repriză a început să se dezghețe terenul. Nu te poți exprima în situația asta și ai șanse foarte mari să te accidentezi. Vrem să crească nivelul fotbalului și noi ce facem?

Ne-au blocat foarte bine cei de la Mioveni și au reușit să înscrie. În a doua parte am venit cu ceva în plus și am reușit să întoarcem rezultatul. Îmi felicit jucătorii pentru că au avut stăpânire de sine și tărie de caracter.

Eu tot timpul sunt nemulțumit, pentru că vreau să termin pe podium. Le-am spus și lor că în această iarnă vreau să termin în primele trei”, a declarat Ilie Poenaru, în cadrul emisiunii „Fotbal la matineu”.