REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 15-a, ultima a turului. Rapid face scorul sezonului la Cernavodă, Craiova lui Mititelu se impune la Moreni, iar Oțelul trece la limită de Miroslava!

Pentru că sâmbătă, 1 decembrie, sărbătorim Ziua Națională, toate meciurile programate în etapa cu numărul 15 a Ligii a III-a se vor juca vineri, 30 noiembrie, de la ora 14:00.

Excepție face partida dintre AFC Unirea 1924 și CS Crişul Chişineu Criş, ce se va juca joi, de la aceeași oră.

Rapid are meci în deplasare, la Cernavodă, Craiova lui Mititelu merge la Moreni, în timp ce Oțelul Galați joacă pe teren propriu. Gloria Buzău și Delta Dobrogea Tulcea vor sta, ca urmare a retragerii echipelor CSM Roman, respctiv CSO Bragadiru.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 30 noiembrie, ora 14:00
ACS Şomuz Fălticeni – CSM Râmnicu Sărat 1-0
CSM Focşani 2007 – AFC Botoşani 2 1-1
ACS Foresta Suceava – CSM Bucovina Rădăuţi 2-4
ACS KSE Târgu Secuiesc – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0
AFC Metalul Buzău – ASMS ACS Sănătatea Darabani 5-1
CS Sporting Lieşti – CSM Paşcani 1-0
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CS Ştiinţa Miroslava 2-1

SCM Gloria Buzău stă.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 30 noiembrie, ora 14:00
AFC Unirea 04 Slobozia – ACSM Olteniţa 4-1
ACS Înainte Modelu – CS Tunari 2-1
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – Fotbal Club Rapid 1-9
AFC Progresul 1944 Spartac – AS FC Agricola Borcea 7-3
SC Popeşti-Leordeni – CS Afumaţi 2-0
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – CS Medgidia 2-2
ACS Sportul Chiscani – CS Făurei 6-0

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea stă.

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 30 noiembrie, ora 14:00
ACS Unirea Bascov – AS FC Pucioasa 0-0
ACSO Filiaşi – AFC Astra 2 1-2
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – ACS Flacăra Horezu 1-1
CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria 0-1
AFC Hermannstadt 2 – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-2
ACS Viitorul Domneşti – SC FC Voluntari SA 2 (nu s-a disputat)
CSM Flacăra Moreni – U Craiova 1948 SA 0-2
CS Atletic Bradu – ACS SR Municipal Braşov 0-4

CLASAMENT


Seria a IV-a

Joi, 29 noiembrie, ora 14:00
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Crişul Chişineu Criş 1-1

Vineri, 30 noiembrie, ora 14:00
CS Hunedoara – Colegiul Naţional Sportiv Cetate 1-1
CS Millenium Giarmata – CSM Lugoj 4-0
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 2-3
CSM Şcolar Reşiţa – ACS Industria Galda 3-1
ACS FC Avrig – ACS Dumbrăviţa 0-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Şoimii Lipova 1-3
CS Naţional Sebiş – CS Ocna Mureş 2-1

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 30 noiembrie, ora 14:00
FC Unirea Dej – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-2
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Minaur Baia Mare 0-3
CS Iernut – ACS Unu Fotbal Club Gloria 1-3
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – ACS MSE Târgu Mureş 3-1
ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Sticla Arieșul Turda 2-1
CS Gaz Metan Mediaş 2 – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-3
AFC Hărman – CSM Avântul Reghin 1-1
AFC Unirea Tăşnad – ACS Olimpic Cetate Râşnov 1-1

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26