REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 14-a. Rapid joacă ultimul meci pe „Giulești”! Craiova lui Mititelu a învins la scor, iar Oțelul a pierdut la Râmnicu Sărat

Penultima rundă a anului în Liga a III-a, cea cu numărul 14, se va desfășura în acest sfârșit de săptămână, vineri și sâmbătă.

Majoritatea partidelor debutează la ora 14:00, cu excepția celor două întâlniri programate în nocturnă, în Giulești și la Turnu Măgurele.

Rapid se va despărți oficial de bătrâna arenă din Grant, sâmbătă, cu ocazia meciului cu Înainte Modelu. În aceeași zi, Turris-Oltul Turnu Măgurele joacă de asemenea în nocturnă cu Sporting Roșiori, în timp ce U Craiova 1948 primește vizita ultimei clasate a seriei, Viitorul Domnești.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 23 noiembrie, ora 14:00
CSM Paşcani – Metalul Buzău 1-0
FC Botoşani 2 – Şomuz Fălticeni 0-3

Sâmbătă, 24 noiembrie, ora 14:00
CSM Râmnicu Sărat – Suporter Club Oţelul Galaţi 1-0
Ştiinţa Miroslava – Sporting Lieşti 2-0
Sănătatea Darabani – KSE Târgu Secuiesc 3-3
SCM Gloria Buzău – Foresta Suceava 4-0
Bucovina Rădăuţi – CSM Focşani 2-0

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ stă.

CLASAMENT

Seria a II-a

Sâmbătă, 24 noiembrie, ora 14:00
ACSM Olteniţa – Sportul Chiscani 0-0
CS Făurei – FC FCSB 2 2-1
CS Medgidia – Delta Dobrogea Tulcea 2-1
CS Afumaţi – Progresul Spartac 1-0
Agricola Borcea – Axiopolis Sport Cernavodă 3-2
CS Tunari – Unirea Slobozia 1-3

Sâmbătă, 24 noiembrie, ora 17:30
Fotbal Club Rapid – Înainte Modelu 1-0

SC Popeşti-Leordeni stă.

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 23 noiembrie, ora 14:00
FC Voluntari 2 – AFC Hermannstadt 2 0-1
CSM Alexandria – U Craiova 1948 CS 2 3-0
AFC Astra 2 – Unirea Bascov 3-0

Sâmbătă, 24 noiembrie, ora 14:00
FC Pucioasa – Atletic Bradu 3-0
ACS SR Municipal Braşov – Flacăra Moreni 1-2
U Craiova 1948 SA – Viitorul Domneşti 8-0
Flacăra Horezu – ACSO Filiaşi 1-0

Sâmbătă, 24 noiembrie, ora 16:00
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Sporting Roşiori 4-1

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 23 noiembrie, ora 14:00
CNS Cetate Deva – Naţional Sebiş 4-2
Şoimii Lipova – FC Avrig 1-2
ACS Dumbrăviţa – CSM Şcolar Reşita 1-2
CSM Lugoj – CS Hunedoara 2-1

Sâmbătă, 24 noiembrie, ora 14:00
CS Ocna Mureş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-5
Industria Galda – Metalurgistul Cugir 1-3
Gloria Lunca Teuz Cermei – Unirea Alba Iulia 2-2
Crişul Chişineu Criş – Millenium Giarmata 2-1

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 23 noiembrie, ora 14:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Unirea Tăşnad 3-0
Avântul Reghin – Gaz Metan Mediaş 2 3-2
Sănătatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea 0-0
Sticla Arieşul Turda – CFR Cluj 2 1-0
ACS Unu Fotbal Gloria – AFC Odorheiu Secuiesc 1-1

Sâmbătă, 24 noiembrie, ora 14:00
Olimpic Cetate Râşnov – AFC Hărman 2-1
MSE Târgu Mureş – CS Iernut 1-0
Minaur Baia Mare – Unirea Dej 3-1

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj432021
2FCSB402018
3U Craiova 1948352016
4FC Viitorul33203
5Sepsi Sfantu Gheorghe30207
6Astra Giurgiu28205
7Gaz Metan Medias2820-3
8Poli Iasi2720-6
9AFC Hermannstadt2520-1
10FC Botosani2320-5
11Dinamo Bucuresti2220-9
12Dunarea Calarasi1720-9
13Concordia Chiajna1720-18
14FC Voluntari1220-19