REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 13-a. Victorie pentru Rapid în derby-ul cu Slobozia! Florin Costea înscrie din nou, Craiova lui Mititelu câștigă la Sibiu!

În timp ce Liga I se află într-o pauză competițională dedicată meciurilor echipei naționale, în Liga a III-a se muncește pentru etapa cu numărul 13.

Meciurile se vor disputa vineri și sâmbătă, toate de la aceeași oră, 14:00. Sănătatea Darabani este echipa din Seria I care va sta ca urmare a retragerii echipei CSM Roman. În Seria a II-a, în aceeași situație este Progresul Spartac, echipă ce avea de disputat meciul contra celor de la Bragadiru, dar care și-a programat un amical de lux contra prim divizionarei FCSB.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
AFC Botoşani 2 – CSM Râmnicu Sărat 0-0
ACS Foresta Suceava – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0

Sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina Rădăuţi 0-1
CSM Focşani 2007 – SCM Gloria Buzău 2-3
ACS KSE Târgu Secuiesc – CSM Paşcani 2-2
AFC Metalul Buzău – CS Ştiinţa Miroslava 0-1
CS Sporting Lieşti – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 0-1

ASMS ACS Sănătatea Darabani stă.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
ACS Înainte Modelu – AS FC Agricola Borcea 1-1
SC Popeşti-Leordeni – CS Medgidia 4-1
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – CS Făurei 1-3
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – ACS Sportul Chiscani 6-3

Sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
CS Tunari – ACSM Olteniţa 8-1
AFC Unirea 04 Slobozia – Fotbal Club Rapid 0-1
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – CS Afumaţi 0-3

AFC Progresul 1944 Spartac stă.

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
AFC Astra 2 – AS FC Pucioasa 2-1
ACSO Filiaşi – CSM Alexandria 2-0
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-3
AFC Hermannstadt 2 – U Craiova 1948 SA 1-3
ACS Viitorul Domneşti – ACS SR Municipal Braşov 2-6
CSM Flacăra Moreni – CS Atletic Bradu 3-1

Sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
ACS Unirea Bascov – ACS Flacăra Horezu 2-2
CS Sporting Roşiori 2008 – SC FC Voluntari SA 2 1-1

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
CSM Lugoj – Colegiul Naţional Sportiv Cetate 1-2
CS Millenium Giarmata – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 1-2
AFC Unirea 1924 – ACS Industria Galda 2-0
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – ACS Dumbrăviţa 2-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Naţional Sebiş 0-1

Sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
CS Hunedoara – CS Crişul Chişineu Criş 1-1
CSM Școlar Reșita – CS Şoimii Lipova 2-0
ACS FC Avrig – CS Ocna Mureş 5-2

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 16 noiembrie, ora 14:00
FC Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Club Gloria 0-1
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS MSE Târgu Mureş 0-1
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-0
CS Gaz Metan Mediaş 2 – ACS Olimpic Cetate Râşnov 2-5

Sâmbătă, 17 noiembrie, ora 14:00
CS Minaur Baia Mare – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1
CS Iernut – ACS Sticla Arieșul Turda 0-1
ACS Fotbal Comuna Recea – CSM Avântul Reghin 2-1
AFC Hărman – AFC Unirea Tăşnad 2-3

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj432021
2FCSB402018
3U Craiova 1948352016
4FC Viitorul33203
5Sepsi Sfantu Gheorghe30207
6Astra Giurgiu28205
7Gaz Metan Medias2820-3
8Poli Iasi2720-6
9AFC Hermannstadt2520-1
10FC Botosani2320-5
11Dinamo Bucuresti2220-9
12Dunarea Calarasi1720-9
13Concordia Chiajna1720-18
14FC Voluntari1220-19