„Câinii” șchioapătă și în amicale! Dinamo a pierdut în fața Concordiei Chiajna, la Ștefănești

Dinamo rămâne cu o singură victorie în mandatul lui Mircea Rednic. Vineri, „câinii” au pierdut cu 0-1 un amical jucat în compania Concordiei Chiajna, la Ștefănești. Unicul gol al meciului a fost marcat de fostul stelist Răzvan Grădinaru, în minutul 84.

Dinamo, care în ultimul meci oficial a remizat cu FCSB, în etapa a 15-a a Ligii I, a rămas cu un singur succes de la venirea lui Mircea Rednic pe postul de antrenor: 1-0 cu Voluntari, pe 5 noiembrie. Aceasta a fost prima înfrângere în 90 de minute suferită de Dinamo cu „Puriul” pe bancă. A mai suferit un eșec, dar la loviturile de departajare, scor 5-6 cu Csikszereda, în Cupa României, după 2-2 la capătul a 90 de minute și 3-3 după 120 de minute.

Primul 11 al lui Dinamo în amicalul contra Concordiei Chiajna: Eşanu – Corbu, Giafer, Katsikas, Olteanu – Ait Atmane, Gomelt – Hanca, Tîrcoveanu, Diogo Salomao – Montini. În repriza a doua au mai jucat: Muţiu – Corbu, M. Popescu, Iosivoiu, Vl. Olteanu – Sorescu, Creţu, Cooper, Tîrcoveanu – Tade, D. Popa.

De la Dinamo, Penedo, Zenke, I. Şerban şi Neicuţescu urmează un program individual de pregătire, iar Pesic, D. Nistor, Axente, Sergiu Popovici şi Aliji sunt accidentaţi. Convocaţi la loturile naţionale sunt Ciobotariu, Grigore, Moldoveanu (România U21) şi Ehmann (România U19).

Antrenorul Concordiei, Dorinel Munteanu, a început cu următorul 11: Greab – Bărboianu, Albu, A. Marc, Fota – Gorobsov, Ropotan – Grădinaru, M. Cristescu, Panait – Batin. Au mai jucat: Costache – Bucşa, Ivanovici, Măzărache, Stănică, Deaconu, R. Ivan, Fl. Vasile, Guessan, Leca. Din cauza accidentărilor, la Concordia nu au putut evolua Caparco, Bawab, G. Matei şi Prepeliţă.