REZULTATE / Liga I, etapa a 15-a. Remiză în derby-ul Ligii I! Craiova se împiedică de Sepsi, Viitorul de Chiajna, iar CFR de Călărași! Astra, învinsă acasă de Poli Iași

După 3-3 în tur, Dinamo și FCSB se întâlnesc din nou în etapa a 15-a a Ligii I. Runda se va disputa în decursul a patru zile, începând vineri la Craiova și încheindu-se luni, la Mediaș.

Derby-ul Ligii I se va juca pe Arena Națională, duminică, de la ora 21:00 și reprezintă cel mai așteptat meci al acestei etape.

Astra lui Mulțescu va întâlni pe teren propriu Iașiul lui Stoican, iar Viitorul o va găzdui pe Concordia Chiajna.

Programul complet:

Vineri, 9 noiembrie

FINAL / U Craiova 1948 Club Sportiv SA – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 (Burlacu ’83 / Karnițki ’36)

Echipele de start:
U Craiova: Pigliacelli – Martic (cartonaș roșu ’90+4), Donkor, Kelic, Briceag – Mateiu, Cicâldău – Bărbuț, Mitriță (cartonaș roșu ’57), Fedele – Rocha
Rezerve: I. Popescu – Meza Colli, Dimitrov, Bic, Burlacu, Ferreira, Baicu
Antrenor: Devis Mangia

Sepsi: Fejer – Moura, A. Rus, Jovanovic, Sato – Velev, Karnițki – Drăghici, Vașvari, Fl. Ștefan – Tandia
Rezerve: Niczuly – I. Ursu, Prosser, Simonovski, Hadnagy, Nouvier, Hamed
Antrenor: Eugen Neagoe


Sâmbătă, 10 noiembrie

FINAL / AFC Astra Giurgiu – ACSM Politehnica Iaşi 1-2 (V. Gheorghe ’43 / Platini ’51, A. Cristea ’59 – 11 m)

Echipele de start:
Astra: Lazar – Belu Iordache, Bejan, Cestor, Radunovic – Mrzljak – Begue, N. Roșu, I. Biceanu, V. Gheorghe – Alibec
Rezerve: Silva Santos – Butean, R. Moise, R. Crișan, Bahamboula, L. Buș, Daogari
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Poli Iași: D. Rusu – Gallego, Ov. Mihalache, Frăsinescu, Sin (cartonaș roșu ’41) – Qaka – Sanoh,Soares, D. Flores, P. Petre – A. Cristea
Rezerve: Cobrea – Bădic, Chelaru, Zaharia, Panțîru, Enoh, Bekui
Antrenor: Flavius Stoican


FINAL / SC FC Viitorul SA – CS Concordia Chiajna 0-0

Echipele de start:
Viitorul: Cojocaru – Boboc, Țîru, Mladen, De Nooijer – Artean, T. Băluță, Vînă – I. Hagi, D. Drăguș, Mățan
Rezerve: Buzbuchi, Vl. Achim, Luchin, Voduț, A. Ciobanu, Houri, Ghiță
Antrenor: Gheorghe Hagi

Concordia: Greab – Bărboianu, Albu, Leca, Fota – Gorobsov, Prepeliță – Mazarache, M. Cristescu, D. Panait – Batin
Rezerve: Costache, Ropotan, P. Ivanovici, D. Bucșa, Nivaldo, Guessan, R. Deaconu
Antrenor: Dorinel Munteanu


FINAL / FC CFR 1907 Cluj SA – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 0-0

Echipele de start:
CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Djokovic, Culio – Omrani, Deac, Ad. Păun – Țucudean
Rezerve: Collado, Lang, Peteleu, Bordeianu, Mailat, Al. Ioniță II, Urko Vera
Antrenor: Toni Conceicao

Dunărea Călărași: Staton – Gligorov, Dobrosavlevici, Wallace, Mendy – Bourceanu, Cucu – Carnat, Clemence, H. Keyta – Mediop
Rezerve: Lungu, Al. Munteanu (cartonaș roșu ’90+4), V. Munteanu, Kanda, C. Pușcaș, Honciu, G. Simion
Antrenor: Ilie Constantin


Duminică, 11 noiembrie

FINAL / Dinamo 1948 Bucureşti – Fotbal Club FCSB 1-1 (Salomao ’40 / Tănase ’48)

Dinamo: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Sg. Popovici – Cooper – Sorescu, Hanca, Nistor, Salomao – D. Popa
Rezerve: Eșanu, Gomelt, Zenke, R. Grigore, Neicuțescu, M. Axente, R. Moldoveanu
Antrenor: Mircea Rednic

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planici, L. Filip, A. Stan – Nedelcu, Teixeira – Moruțan, D. Man, Fl. Tănase – Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Bălașa, Fl. Coman, Jakolis, I. Stoica, Rusescu, Zlatinski
Antrenor: Nicolae Dică


Luni, 12 noiembrie

FINAL / AFC Hermannstadt – AFC Botoşani 1-1 (Tătar ’77 / Rodriguez ’63)

AFC Hermannstadt: Cabuz – Vives, C. Pîrvulvescu, Mijkuskovic, Dandea, Tătar – Serediuc, Dâlbea, L. Dumitriu – Blănaru, Tsoumou
Rezerve: T. Niga – I. Stoica, Acsinte, Da Silva, Antonov, Nkololo, Herghelegiu
Antrenor: Vasile Miriuță

AFC Botoșani: Fraisl – Patache, Miron, Chindriș, Chitoșcă – J. Rodriguez, Karaboue – Golofca, E. Papa, Fabbrini – M. Roman
Rezerve: E. Pap – Corban, E. Florescu, Ongenda, Brekalo, Trujic
Antrenor: Costel Enache


FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – SC FC Voluntari SA 2-0 (Fofana ’10, M. Constantin ’40 – 11 m)

Echipele de start:
Gaz Metan: Pleșca – V. Crețu, M. Constantin, L. Cristea, Busu – Fofana, Coimbra – D. Olaru, Ely Fernandes, Ivanov – Fortes
Rezerve: Batista – I. Stancu, D. Pop, P. Costea, Trif, R. Romeo, Chamed
Antrenor: Mihai Teja

FC Voluntari: Vâtcă – Hodorogea, Armaș, Balaur, A. Vlad – I. Gheorghe, Răuță, Ciucur, Căpățână – Tudorie, Gadze
Rezerve: D. Moldovan – Buliga, Ozkara, D. Mihai, Deac, Malfleury, Nwamba
Antrenor: Cristiano Bergodi

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13