REZULTATE / Liga a II-a, etapa a 16-a. Pelici pierde la debutul cu Ripensia, la Ploiești! Pandurii cedează la limită pe terenul liderului, iar Florin Bratu câștigă duelul cu Ionuț Popa! Victorie clară pentru U Cluj

Liga a II-a a ajuns la etapa cu numărul 16 a acestei ediții de campionat, rundă ce se va disputa în decursul a patru zile, începând de vineri, cu duelul dintre Mioveni și Dacia Unirea Brăila.

Majoritatea partidelor se vor disputa sâmbătă, de la ora obișnuită, urmând ca etapa să se încheie luni, la Timișoara, cu întâlnirea dintre ASU Poli și Sportul Snagov.

Programul complet:

Vineri, 9 noiembrie
FINAL / CS Mioveni – ACS Dacia Unirea Brăila 4-0 (Popescu ’21, Rădescu ’40, Balint ’56, Coșereanu ’83)
FINAL /  FC Petrolul Ploieşti – AFC Ripensia Timișoara 1-0 (Antoche ‘4)

Sâmbătă, 10 noiembrie
FINAL / CS Luceafărul Oradea – FC Metaloglobus Bucureşti 3-0 (Paraschiv ’64, Dulca ’73, Opriș ’89)
FINAL / ACS Energeticianul – CS Baloteşti 3-0 (Ioniță ’45, Cioiu ’63, Enache ’70)
FINAL / ASC Daco-Getica Bucureşti – ASSCS Farul Constanţa 3-0 (Voicu ’48, ’74, Bustea ’90)
FINAL / CS Aerostar Bacău – AFC UTA Arad 1-0 (Căinari ’44)
FINAL / Fotbal Club Argeş – ACS Poli Timişoara 5-0 (Enceanu ‘3, ’35, Barbu ’31, ’44, Buhăescu ’71)
FINAL / AFC Chindia Târgovişte – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2-1 (Mihai ’30, Cherchez ’45+2 / Vodă ’40)

Duminică, 11 noiembrie
FINAL / AS FC Universitatea Cluj – ACS FC Academica Clinceni 3-0 (Gavra ’54, Coman ’55, Ursu ’90+5)

Luni, 12 noiembrie
FINAL / ACS ASU Politehnica Timișoara – CS Sportul Snagov SA 1-2 (Bilia ’10 / Bilia ’15-a, Huiban ’29)

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26