REZULTATE / Liga a II-a, etapa a 16-a. Pelici pierde la debutul cu Ripensia, la Ploiești! Pandurii cedează la limită pe terenul liderului, iar Florin Bratu câștigă duelul cu Ionuț Popa! Victorie clară pentru U Cluj

Liga a II-a a ajuns la etapa cu numărul 16 a acestei ediții de campionat, rundă ce se va disputa în decursul a patru zile, începând de vineri, cu duelul dintre Mioveni și Dacia Unirea Brăila.

Majoritatea partidelor se vor disputa sâmbătă, de la ora obișnuită, urmând ca etapa să se încheie luni, la Timișoara, cu întâlnirea dintre ASU Poli și Sportul Snagov.

Programul complet:

Vineri, 9 noiembrie
FINAL / CS Mioveni – ACS Dacia Unirea Brăila 4-0 (Popescu ’21, Rădescu ’40, Balint ’56, Coșereanu ’83)
FINAL /  FC Petrolul Ploieşti – AFC Ripensia Timișoara 1-0 (Antoche ‘4)

Sâmbătă, 10 noiembrie
FINAL / CS Luceafărul Oradea – FC Metaloglobus Bucureşti 3-0 (Paraschiv ’64, Dulca ’73, Opriș ’89)
FINAL / ACS Energeticianul – CS Baloteşti 3-0 (Ioniță ’45, Cioiu ’63, Enache ’70)
FINAL / ASC Daco-Getica Bucureşti – ASSCS Farul Constanţa 3-0 (Voicu ’48, ’74, Bustea ’90)
FINAL / CS Aerostar Bacău – AFC UTA Arad 1-0 (Căinari ’44)
FINAL / Fotbal Club Argeş – ACS Poli Timişoara 5-0 (Enceanu ‘3, ’35, Barbu ’31, ’44, Buhăescu ’71)
FINAL / AFC Chindia Târgovişte – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 2-1 (Mihai ’30, Cherchez ’45+2 / Vodă ’40)

Duminică, 11 noiembrie
FINAL / AS FC Universitatea Cluj – ACS FC Academica Clinceni 3-0 (Gavra ’54, Coman ’55, Ursu ’90+5)

Luni, 12 noiembrie
FINAL / ACS ASU Politehnica Timișoara – CS Sportul Snagov SA 1-2 (Bilia ’10 / Bilia ’15-a, Huiban ’29)

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj482421
2U Craiova 1948452421
3FCSB452419
4Astra Giurgiu362411
5Sepsi Sfantu Gheorghe36248
6FC Botosani3524-1
7FC Viitorul3424-2
8Poli Iasi3424-7
9AFC Hermannstadt2924-4
10Gaz Metan Medias2924-7
11Dinamo Bucuresti2824-9
12Dunarea Calarasi2224-9
13Concordia Chiajna1824-23
14FC Voluntari1724-18