Mircea Rednic aduce încă patru jucători la Dinamo: „Sunt peste ce există acum în România!”

Dinamo a obținut prima victorie în Liga I după o pauză de aproape două luni și jumătate, 1-0 pe terenul lui FC Voluntari, cu gol decisiv din penalty, în minutul 90+4!

La finalul meciului de luni seara, Mircea Rednic a răsuflat ușurat și a subliniat importanța victoriei înaintea confruntării cu FCSB, programată duminică, pe Arena Națională.

„A venit greu această victorie. Eu nu mă mai aşteptam, sincer, chiar dacă cred că am făcut un meci bun. Am dominat jocul, am avut ocazii, păcat că nu am reuşit să înscriem mai devreme. E un lucru pozitiv că nu am luat gol. Din punct de vedere al organizării, a fost foarte bine, nu pot decât să mă bucur pentru cele trei puncte. Îmi pare rău că a fost o victorie obţinută din penalty, în minutul 90+4, împotriva lui Andone. Dar e important pentru moral, mai ales că urmează meciul cu Steaua.

A fost ultimul meci în care am dat şanse. De acum, voi folosi fotbaliştii care au confirmat. S-a terminat cu experimentele”, a spus antrenorul „câinilor”.

Altfel, Mircea Rednic a oferit câteva detalii despre fotbaliştii care urmează să sosească sub comanda sa în aceste zile.

„Mai avem nevoie de un atacant. Am stat doar în Popa azi, aţi văzut ce rezerve au fost pe bancă. Dacă ne propunem să intrăm în play-off, avem nevoie de jucători cu mai multă experienţă.

Ne-am înţeles cu cei doi jucători, vor semna mâine (n.r. marți). Sper să mai vină până miercuri alţi doi fotbalişti. Nu vă spun numele lor, că nu îmi place să spun astfel de lucruri. Mai ales în această perioadă, când e foarte greu să mai găseşti jucători buni. Aveţi puţină răbdare, o să vedeţi. Eu am mare încredere în ei, spun că sunt peste ce există acum în România. Unul dintre ei are o cotă foarte mare”, a precizat „Puriul”.