VIDEO / George Pușcaș, gol decisiv pentru Palermo! Sicilienii sunt lideri în Serie B

Internaționalul de tineret George Puşcaş a marcat golul prin care Palermo a învins-o pe Cosenza cu scorul de 2-1, sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 11-a din Serie B.

Sicilienii au deschis scorul prin Alessandro Salvi (’77), Cosenza a egalat prin Alain Baclet (’79), iar Puşcaş a marcat golul victoriei în minutul 90, cu capul, din centrarea lui Ilija Nestorovski.

Puşcaş fusese introdus pe teren în minutul 76. Acesta este al doilea gol în 9 meciuri la Palermo pentru atacantul de 22 de ani al naționalei U21 a României.

După victoria de sâmbătă, US Palermo ocupă primul loc în liga secundă din Italia, cu 21 puncte, urmată de Pescara, 19 p și Hellas Verona, 18 p.