Oltenii vor să se răzbune pe cei de la Sepsi: „Sperăm să îi omorâm și noi”

După victoria de la Iași, scor 3-0, oltenii se pregătesc pentru duelul cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Alexandru Mateiu a avut un discurs războinic înaintea partidei contra covăsnenilor, declarând că dorește să se răzbune în urma înfrângerii din tur.

„Am început rău meciul, nu ne-a mers mai nimic în prima repriză, a venit şi accidentarea lui Mihăilă, dar mă bucur că este bine. Trebuie să recunoaştem că nu am jucat cum trebuia în prima repriză, dar important este că am intrat bine în a doua repriză şi că am câştigat.

Urmează meciul cu Sepsi, îmi aduc aminte, în a doua etapă, când a început campionatul, ne-au omorât la ei acasă. Sperăm să-i omorâm şi noi, la noi acasă”, a declarat Alexandru Mateiu pentru Telekom Sport.