REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 11-a. Remiză între CSU 2 și Craiova lui Mititelu! Rapidul câștigă în Giulești cu Oltenița, iar Csikszereda se impune la Bistrița!

Al treilea eșalon fotbalistic programează vineri și sâmbătă meciurile etapei a 11-a.

Aproape toate partidele debutează la ora 14:00, cu excepția meciului din Giulești, programat duminică, între Rapid și ACSM Olteniţa.

Craiova lui Mititelu are un derby local, programat pe stadionul „Extensiv”, cu echipa a doua a lui CSU, care evoluează în prima ligă. După minunea din Cupa României, când a eliminat-o pe Dinamo, Csikszereda Miercurea Ciuc se deplasează la Bistrița, pentru meciul cu Gloria, iar Oțelul Galați joacă pe terenul lui KSE Târgu Secuiesc.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 2 noiembrie, ora 14:00
FC Botoşani 2 – SCM Gloria Buzău 0-3

Sâmbătă, 3 noiembrie, ora 14:00
Bucovina Rădăuţi – CSM Râmnicu Sărat 4-0
Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-2
CSM Focşani – Sănătatea Darabani 3-0 la masa verde (Oaspeții nu s-au prezentat)
Foresta Suceava – CSM Paşcani 3-1
KSE Târgu Secuiesc – Suporter Club Oţelul Galaţi 0-2 
Metalul Buzău – Sporting Lieşti 1-1

Ştiinţa Miroslava stă

CLASAMENT

Seria a II-a

Vineri, 2 noiembrie, ora 14:00
Delta Dobrogea Tulcea – FC FCSB 2 – 0-2

Sâmbătă, 3 noiembrie, ora 14:00
CS Tunari – Agricola Borcea 5-1
Unirea Slobozia – CS Afumaţi 0-1
Axiopolis Sport Cernavodă – CS Medgidia 0-1
Progresul Spartac – CS Făurei 5-1
SC Popeşti-Leordeni – Sportul Chiscani 3-4

Duminică, 4 noiembrie, ora 16:00
Fotbal Club Rapid – ACSM Olteniţa 3-1

ACS Înainte Modelu stă

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 2 noiembrie, ora 14:00
AFC Astra 2 – CSM Alexandria – 1-2
ACSO Filiaşi – FC Voluntari 2 – 0-0
U Craiova 1948 CS 2 – U Craiova 1948 SA 1-1
AFC Hermannstadt 2 – Atletic Bradu 0-3 la masa verde (Gazdele nu au avut ambulanță)
Viitorul Domneşti – Flacăra Moreni 0-2

Sâmbătă, 3 noiembrie, ora 14:00
Flacăra Horezu – FC Pucioasa 2-0
Unirea Bascov – Turris Oltul Turnu Măgurele 0-0
Sporting Roşiori – ACS SR Municipal Braşov 2-2

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 2 noiembrie, ora 14:00
CSM Lugoj – Gloria Lunca Teuz Cermei 0-4
Millenium Giarmata – ACS Dumbrăviţa 1-1
Unirea Alba Iulia – Şoimii Lipova 0-1
Metalurgistul Cugir – CS Ocna Mureş 2-0

Sâmbătă, 3 noiembrie, ora 14:00
Crişul Chişineu Criş – CNS Cetate Deva 2-1
CS Hunedoara – Industria Galda 0-1
CSM Şcolar Reşita – Naţional Sebiş 0-0
FC Avrig – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-0

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 2 noiembrie, ora 14:00
Minaur Baia Mare – MSE Târgu Mureş 2-0
Unirea Dej – Sticla Arieşul Turda 1-4
AFC Odorheiu Secuiesc – Sănătatea Cluj 0-0
CFR Cluj 2 – Olimpic Cetate Râşnov 2-0
Gaz Metan Mediaş 2 – AFC Hărman 0-1

Sâmbătă, 3 noiembrie, ora 14:00
CS Iernut – Avântul Reghin 1-4
ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Tăşnad 4-2

Duminică, 4 noiembrie, ora 14:00
ACS Unu Fotbal Gloria Bistrița – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-3

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13