REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 10-a. Rapid a dat recital la Borcea, iar Popești a fost învinsă de FCSB 2. Victorie la limită pentru Craiova lui Mititelu! CS Afumați s-a încurcat cu Tunari

Liga a III-a a ajuns la etapa a zecea din noua stagiune de campionat, runda disputându-se în acest sfârști de săptămână.

Partidele se vor juca de la ora obișnuită, 15:00, excepție făcând două partide: Otelul Galați – CSM Roman și Turris-Oltul Turnu Măgurele – Astra 2, acestea urmând să se dispute de la ora 17:00.

Rapid București merge la Agricola Borcea, în timp ce Afumați întâlnește Tunariul, iar Unirea Slobozia va sta. Craiova lui Mititelu primește vizita celor de la Filiași, iar Brașovul joacă împotriva satelitului Craiovei din Liga I.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 26 oct, ora 15:00
CSM Paşcani – CSM Focşani 2007 0-2

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău 0-2
CS Sporting Lieşti – ACS KSE Târgu Secuiesc 2-0
CS Ştiinţa Miroslava – ACS Foresta Suceava 4-0
ASMS ACS Sănătatea Darabani – ACS Şomuz Fălticeni 2-3
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFC Botoşani 2 2-1
SCM Gloria Buzău – CSM Bucovina Rădăuţi 2-0

Sâmbătă, 27 oct, ora 17:00
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Roman 2-0

CLASAMENT

Seria a II-a

Vineri, 26 oct, ora 15:00
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – SC Popeşti-Leordeni 4-1
AS FC Agricola Borcea – Fotbal Club Rapid 0-7

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
ACSM Olteniţa – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 1-0
ACS Sportul Chiscani – AFC Progresul 1944 Spartac 1-2
CS Făurei – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-0
CS Medgidia – ACS Înainte Modelu 1-2
CS Afumaţi – CS Tunari 1-2

Unirea Slobozia stă.

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 26 oct, ora 15:00
CSM Flacăra Moreni – AFC Hermannstadt 2 2-0
CS Atletic Bradu – CS Sporting Roşiori 2008 0-2
U Craiova 1948 SA – ACSO Filiaşi 1-0
SC FC Voluntari SA 2 – ACS Unirea Bascov 2-2
CSM Alexandria – ACS Flacăra Horezu 0-1

Vineri, 26 oct, ora 17:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – AFC Astra 2 2-0

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
AS FC Pucioasa – ACS Viitorul Domneşti 7-0
ACS SR Municipal Braşov – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 2-4

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 26 oct, ora 15:00
Colegiul Naţional Sportiv Cetate – ACS FC Avrig 2-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Școlar Reșita 0-1
CS Naţional Sebiş – AFC Metalurgistul Cugir 1939 2-1
CS Şoimii Lipova – CS Millenium Giarmata 4-1
ACS Dumbrăviţa – CS Hunedoara 1-3

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
CS Ocna Mureş – AFC Unirea 1924 1-3
ACS Industria Galda – CSM Lugoj 5-1
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Crişul Chişineu Criş 2-1

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 26 oct, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Gaz Metan Mediaş 2 5-0
CSM Avântul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – FC Unirea Dej 3-1
ACS Sticla Arieșul Turda – CS Minaur Baia Mare 2-2
ACS MSE Târgu Mureş – ACS Unu Fotbal Club Gloria 1-1

Sâmbătă, 27 oct, ora 15:00
AFC Hărman – ACS Fotbal Comuna Recea 0-3
AFC Unirea Tăşnad – FC CFR 1907 Cluj SA 2 2-2
ACS Olimpic Cetate Râşnov – CS Iernut 3-0

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13