REZULTATE / Europa League, a treia etapă a grupelor. Ștefan Radu câștigă cu Lazio pe „Stade Velodrome”, iar PAOK-ul lui Răzvan Lucescu pierde la Salonic cu Vidi. Arsenal se impune la Lisabona, Milan este învinsă acasă de Betis!

A doua competiție intercluburi ca importanță din Europa programează joi seară cele 24 de meciuri din cadrul etapei a treia a grupelor.

Sporting Lisabona primește vizita lui Arsenal Londra, AC Milan o întâlnește pe Betis Sevilla, iar Lazio Roma cu Ștefan Radu anunțat titular se deplasează pe „Stade Velodrome”, pentru jocul cu Olympique Marseille.

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, încearcă să obțină al doilea succes din grupă în meciul de pe teren propriu cu echipa maghiară Mol Vidi.

Programul complet

GRUPA A
FINAL / AEK Larnaca – Ludogoreț Razgrad 1-1 (Larena ’25 / Lukoki ‘8)
FINAL / FC Zurich – Bayer Leverkusen 3-2 (Marchesano ’44, Domgjoni ’59, Odey ’78 / Bellarabi ’50, ’54)

GRUPA B
FINAL / RB Leipzig – Celtic Glasgow 2-0 (Cunha ’31, Bruma ’35)
FINAL / FC Salzburg – Rosenborg Trondheim 3-0 (Dabbur ’34, ’59, Wolf ’53)

GRUPA C
FINAL / FC Copenhaga – Slavia Praga 0-1 (Matousek ’46)
FINAL / Zenit Sankt Petersburg – Girondins Bordeaux 2-1 (Dziuba ’41, Kuziaiev ’85 / Briand ’26)

GRUPA D
FINAL / Anderlecht Bruxelles – Fenerbahce Istanbul 2-2 (Bakkali ’35, ’50 / Frey ’53, Kaldirim ’57)
FINAL / Spartak Trnava – Dinamo Zagreb 1-2 (Ghorbani ’32 / Gavranovic ’65, Orsic ’77)

GRUPA E
FINAL / Qarabag FK – Vorskla Poltava 0-1 (Kulach ’48)
FINAL / Sporting Lisabona – Arsenal Londra 0-1 (Welbeck ’77)

GRUPA F
FINAL/ AC Milan – Real Betis Sevilla 1-2 (Cutrone ’83 / Sanabria ’30, Lo Celso ’55)
FINAL / Dudelange – Olympiakos Pireu 0-2 (Torosidis ’66, Fortounis ’81)

GRUPA G
FINAL / Glasgow Rangers – Spartak Moscova 0-0
FINAL / Villarreal – Rapid Viena 5-0 (Fornals ’26, Ekambi ’30, ’45, Raba ’63, Moreno ’85)

GRUPA H
FINAL / Eintracht Frankfurt – Apollon Limassol 2-0 (Kostic ’13, Haller ’32)
FINAL / Olympique Marseille – Lazio Roma 1-3 (Payet ’86 / Wallace ’10, Caicedo ’60, Marusic ’90)

GRUPA I
FINAL / Beşiktaş Istanbul – KRC Genk 2-4 (Love ’74, ’86 / Samata ’23, ’70, Ndongala ’81, Piotrowski ’83)
FINAL / Sarpsborg 08 – Malmo FF 1-1 (Halvoresen ’87 / Vindheim ’79)

GRUPA J
FINAL / FC Sevilla – Akhisarspor 6-0 (Mesa ‘7, Sarabia ‘9, Promes ’35, ’60, Muriel ’50, Mercado ’67)
FINAL / Standard Liege – FC Krasnodar 2-1 (Emond ’47, Laifis ’90+3 / Ari ’39)

GRUPA K
FINAL / FK Jablonec – FC Astana 1-1 (Povazanec ‘4 / Pedro Henrique ’11)
FINAL / Rennes – Dinamo Kiev 1-2 (Grenier ’41 / Kedziora ’21, Buialskii ’89)

GRUPA L
FINAL / Chelsea Londra – BATE Borisov 3-1 (Loftus-Cheek ‘2, ‘8, ’54 / Rios ’80)
FINAL / PAOK Salonic – Vidi FC 0-2 (Huszti ’12, Stopira ’45)

CLASAMENTE
VEZI AICI REZULTATELE DIN ETAPA PRECEDENTĂ
Etichetat cu: , , , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL EXTERN, Liga Europa

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13