FC Viitorul, eliminată din Youth League încă din primul tur

Echipa sub 19 ani a clubului Viitorul a fost eliminată încă din primul tur al Youth League, după o dublă înfrângere în fața croaților de la Dinamo Zagreb.

După 1-0 în tur pentru croați, constănțenii sperau să își ia revanșa în retur, dar puștii de la Academia lui Gheorghe Hagi au pierdut cu scorul de 2-0, marți, în deplasare.

Golurile au fost marcate de către Marius Leca (autogol) în minutul 28 şi Marijo Cuze în minutul 82. Același Cuze marcase și unicul gol din tur, în minutul 37.

FC Viitorul a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), de echipa croată Dinamo Zagreb, în manşa a doua a turului I a Youth League, fiind eliminată din competiţie.

Dinamo Zagreb U19 (antrenor Igor Jovicevic): Horkas – Mikulic (66 Krizmanic), Franjic, Sutalo, Radonja – Julardzija, Gjira, Pavlak (80 Radic) – Marin, Baturina (80 Sipos), Cuze.
Rezerve neutilizate: Josipovic – Jelenic, Kapitanovic, Mihaljevic.

FC Viitorul U19 (antrenori Cristian Cămui, Vasile Mănăilă): Şerban – R. Ghiţă (77 Georgescu), Leca, Vlad, Neciu (69 Nedelea) – Negrean, Călin, Tucaliuc – Chera (76 Ilie), Pop (55 L. Munteanu), Pitu (55 Matiş).
Rezerve neutilizate: Muşat – Mureşan.