REZULTATE / Liga a II-a, etapa a 13-a. Sportul Snagov redevine lider, iar Chindia îi ia fața Clinceniului! Ripensia o egalează pe U Cluj în prelungiri, FC Argeș pierde fără drept de apel la Constanța, iar Petrolul se impune în Colentina!

A 13-a etapă din Liga a II-a se va disputa în decursul a trei zile, joi, sâmbătă și duminică, iar meciurile pot fi urmărite și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro.

Singurul meci al zile de joi pune față în față două echipe de tradiție, Ripensia Timișoara și Universitatea Cluj.

Majoritatea partidelor au loc sâmbătă, cu un nou derby timișorean, între ACS Poli și ASU Politehnica. Sportul Snagov primește vizita lui Metaloglobus, iar liderul Academica Clinceni va avea un joc dificil contra Chindiei Târgoviște.

În cele două meciuri de duminică, Farul va evolua la Constanța cu FC Argeș, iar Petrolul se deplasează în cartierul bucureștean Colentina, pe terenul echipei Daco-Getica.

Programul complet

Joi, 18 octombrie
FINAL / Ripensia Timişoara – Universitatea Cluj 1-1 (Dumiter ’90+2/ Goga ’41)

Sâmbătă, 20 octombrie
FINAL / CS Mioveni – Luceafărul Oradea 2-1 (Gunie ’82, Burnea ’86 / Tîră ’26)
FINAL / ACS Poli Timişoara – ASU Politehnica Timişoara 1-2 (Melinte ’13 / Mera ’66, Bozian ‘ 71)
FINAL / UTA Arad – Energeticianul 1-1 (Manea ’85/ Enache ’40)
FINAL / Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti 3-0 (Buia ’28, Dănălache ’43, Ion ’90+3)
FINAL / CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu 2-1 (Mihai ’10, Stoica ’28 / Nsiah ’12)
FINAL / Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău 3-3 (Bebey ’38, Adăscăliței ’57, Niță ’74 / Buhăcianu ‘2, Vraciu ’40, ’82)
FINAL / Academica Clinceni – Chindia Târgovişte 0-1 (Cherchez ’40)

Duminică, 21 octombrie
FINAL / SSC Farul Constanţa – FC Argeş 3-1 (Moise ’39, ’66, Momodou ’57 / Barbu ’26)
FINAL / Daco-Getica Bucureşti – Petrolul Ploieşti 1-2 (Voicu ’40 / Arnăutu ‘8, ’75)

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj482421
2U Craiova 1948452421
3FCSB452419
4Astra Giurgiu362411
5Sepsi Sfantu Gheorghe36248
6FC Botosani3524-1
7FC Viitorul3424-2
8Poli Iasi3424-7
9AFC Hermannstadt2924-4
10Gaz Metan Medias2924-7
11Dinamo Bucuresti2824-9
12Dunarea Calarasi2224-9
13Concordia Chiajna1824-23
14FC Voluntari1724-18