REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 8-a. Rapidul lui Pancu nu joacă, iar Craiova întărită cu Pușcaș și Napoli are meciul peste o lună!

A opta rundă a Ligii a III-a se va disputa în acest weekend, vineri și sâmbătă, majoritatea meciurilor debutând la ora 15:00.

După retragerea din competiție a lui CSO Bragadiru, Rapid nu va evolua în această etapă. Universitatea Craiova, condusă de președintele Marcel Pușcaș și cu Nicolo Napoli revenit pe banca tehnică, va disputa meciul cu Astra 2 abia în luna noiembrie.

Oțelul Galați primește vizita lui CSM Focșani, Unirea Bascov joacă la Brașov, iar Csikszereda Miercurea Ciuc are derby de clasament cu ACS Comuna Recea.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
CSM Râmnicu Sărat – ACS KSE Târgu Secuiesc 2-0
CSM Paşcani – AFC Botoşani II 0-3

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
AFC Metalul Buzău – CSM Roman 1-0
CS Sporting Lieşti – ACS Foresta Suceava 0-0
CS Ştiinţa Miroslava – ACS Şomuz Fălticeni 2-1
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi 0-1
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – SCM Gloria Buzău 0-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 17:00
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007 2-1

CLASAMENT

Seria a II-a

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – AFC Progresul 1944 Spartac 1-2
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
ACSM Olteniţa – SC Popeşti-Leordeni 0-1
ACS Sportul Chiscani – ACS Înainte Modelu 2-3
CS Făurei – AFC Unirea 04 Slobozia 1-2
CS Medgidia – CS Tunari 1-1
CS Afumaţi – AS FC Agricola Borcea 4-0

Fotbal Club Rapid stă

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
ACS Viitorul Domneşti – CS Sporting Roşiori 2008 1-5
CSM Flacăra Moreni – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 1-4
CS Atletic Bradu – ACSO Filiaşi 3-1
SC FC Voluntari SA 2 – ACS Flacăra Horezu 0-2

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
AS FC Pucioasa – AFC Hermannstadt 2 2-1
ACS SR Municipal Braşov – ACS Unirea Bascov 1-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 19:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – CSM Alexandria 3-0

Marți, 20 noiembrie, ora 14:00
U Craiova 1948 SA – AFC Astra 2

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
Colegiul Naţional Sportiv Cetate – CSM Școlar Reșita 2-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – AFC Unirea 1924 3-1
CS Naţional Sebiş – CS Millenium Giarmata 1-0
CS Şoimii Lipova – CSM Lugoj 1-0
ACS Dumbrăviţa – CS Crişul Chişineu Criş 2-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
ACS FC Avrig – AFC Metalurgistul Cugir 1939 1-3
CS Ocna Mureş – CS Hunedoara 1-2
ACS Industria Galda – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 1-2

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 12 octombrie, ora 14:00
AFC Hărman – CS Iernut 4-0

Vineri, 12 octombrie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1
CS Gaz Metan Mediaş 2 – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-2
CSM Avântul Reghin – CS Minaur Baia Mare 0-2
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – ACS Unu Fotbal Club Gloria 3-1
ACS Sticla Arieșul Turda – ACS MSE Târgu Mureş 3-1

Sâmbătă, 13 octombrie, ora 15:00
AFC Unirea Tăşnad – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0
ACS Olimpic Cetate Râşnov – FC Unirea Dej 0-1

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB371916
3U Craiova 1948351919
4FC Viitorul33194
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27194
8Poli Iasi2419-9
9FC Botosani2319-3
10AFC Hermannstadt2219-3
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1719-15
14FC Voluntari1119-19