VIDEO / Răzvan Marin, gol și pasă de gol pentru Standard Liege în campionatul Belgiei!

Răzvan Marin, integralist în etapa a zecea din campionatul belgian, a marcat un gol și a oferit un assist în meciul contra celor de la Club Brugge.

Standard Liege a deschis scorul în minutul 37, prin golul marcat de Carcela-Gonzalez din pasa fotbalistului român. În partea secundă a jocului, Emond a dus scorul la 2-0, dar după doar cinci minute, Luyindama a marcat în propria poartă și a redus din diferență.

În minutul 79 a venit și reușita lui Răzvan Marin, marcatorul primului gol revanșându-se și oferind și el o pasă decisivă.

Astfel, Standard Liege s-a impus cu scorul de 3-1, pe teren propriu, în fața echipei de pe locul secund în clasamentul primei ligi belgiene. Echipa lui Marin ocupă locul 5, cu 18 puncte, la opt puncte distanță de prima poziție.