Neagoe, după prima înfrângere cu Sepsi pe teren propriu: „Nu trebuia să pierdem acest joc, dar greșeala se plătește!”

Sepsi Sfântu Gheorghe a suferit duminică seara prima înfrângere pe teren propriu, 1-2 împotriva celor de la Gaz Metan Mediaș.

Oaspeții au dat lovitura pe final, prin Caiado, după ce Sepsi a ratat o ocazie uriașă prin Vașvari, la scorul de 1-1. La finalul meciului, Eugen Neagoe, antrenorul gazdelor, nu și-a ascuns dezamăgirea.

„La 1-1, în minutul 88, am avut o ocazie clară. Dacă marcam, câștigam. Dar acesta este fotbalul, greșeala se plătește. Am avut mingea, dar ne-au surprins pe contraatac…

Noi nu trebuia să pierdem acest joc. Le-am spus băieților, capul sus!. Tot noi trebuie să continuăm ceea ce am început bine, pentru că au fost zece etape foarte bune. Nici în această seară nu a fost rău, dar în loc să avem noi 2-1, am pierdut acel punct. A fost o ocazie mare, prin care puteam să câștigăm”, a declarat Neagoe.

Tehnicianul lui Sepsi a mai primit o veste proastă, după ce unul dintre jucătorii săi de bază, Fulop, s-a accidentat și a fost înlocuit încă de la începutul primei reprize. „Nu știu cât de grav este, are o problemă la genunchi, vom vedea mâine exact ce este. Eu sper să nu fie ceva grav, pentru că este un jucător important pentru noi”, a mai spus Neagoe.