REZULTATE / Liga I, etapa a 11-a. Viitorul deschide runda cu o victorie la Iași! Arbitrul le face cadou un punct oltenilor! Surpriză la Voluntari: Dică este învins de fostul său coechipier de la Steaua! Dinamo se prăbușește la Botoșani!

Etapa a 11-a din Liga I se va disputa în acest sfârșit de săptămână, runda fiind deschisă la Iași, acolo unde se va deplasa fosta campioană, FC Viitorul.

Dorinel Munteanu se va duela cu fostul coechipier Nicolae Dică, în FCSB – Concordia, iar etapa se va încheia la Botoșani, acolo unde Dinamo întâlnește trupa lui Costel Enache.

Programul complet

Vineri, 5 octombrie

FINAL / ACSM Politehnica Iaşi – FC Viitorul 1-2 (A. Cristea ’42 – 11 m / I. Hagi ’20, ’45+2 – 11 m)

Echipele de start:
Poli Iași: Rusu – Zaharia, Mihăescu, Frăsinescu, Panțîru – L. Rus, Cioinac – Sanoh, Flores, Soares – A. Cristea
Rezerve: Cobrea, P. Petre, Ndongala, Enoh, Mendes, Bosoi, Mimoun
Antrenor: Flavius Stoican

Viitorul: Cojocaru – Lima, Tîru, Luchin, De Nooijer – V. Achim, T. Băluță, I. Vînă – I. Hagi, Voduț, Drăguș
Rezerve: Buzbuchi, Artean, Houri, Ghiță, Ciobanu, Iacob, Natkho
Antrenor: Cătălin Anghel


Sâmbătă, 6 octombrie

FINAL / U Craiova 1948 Club Sportiv – AFC Hermannstadt 1-1 (Koljic ’45+2 / Blănaru ‘7)

Echipele de start:
CS U Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, Kelic – Bărbuț, Fedele, Cicâldău, Bancu – Nuno Rocha, Koljic, Mitriță
Rezerve: L. Popescu, Tiago Ferreira, Dimitrov, Briceag, M. Șerban, Mihăilă, Glavina
Antrenor: Devis Mangia

AFC Hermannstadt: Căbuz – Company, Mijuskovic, I. Stoica, Tătar – Dandea, Dâlbea – Serediuc, B. Rusu, I. Petrescu – Blănaru
Rezerve: T. Niga, Dumitriu, C. Pîrvulescu, Pamfile, N’Kololo, Tsoumou, Abdurahimi
Antrenor: Alexandru Pelici


FINAL / AFC Astra – FC CFR 1907 Cluj 1-2 (Zoua ’89  / Țucudean ’45+1, Moutinho ’55)

Echipele de start:
Astra Giurgiu: Iliev – Belu, Bejan, Cestor, Butean – Biceanu, R. Moise – J. Begue, N. Roșu, Llullaku – Zoua
Rezerve: Lazar, D. Alibec, V. Gheorghe, R. Crișan, L. Buș, Trusescu, R. Boboc
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, A. Mureșan, Lang, Peteleu – Djokovic, Hoban – Al. Ioniță II, Culio, Moutinho – Țucudean
Rezerve: J. Fernandez, M. Bordeianu, A. Radu, C. Deac, Mailat, Maleș, Omrani
Antrenor: Antonio Conceicao


Duminică, 7 octombrie

FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – SC FC Voluntari 1-1 (Mediop ’34 / Ricardinho ’80)

Echipele de start:
Dunărea Călăraşi: Straton – Ţenea, Dobrosavlevici, Wallace, Ispas – Kanda, Pană, Puşcaş, Keyta – Mediop, V. Alexandru
Rezerve: Lungu, Şandru, V. Munteanu, A. Munteanu, Simion, Bourceanu, Clemence
Antrenor: Dan Alexa

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Hodorogea, Balaur, Bucurică – Căpăţână, Răuţă, Laidouni, I. Gheorghe – Belahmeur – Gadze
Rezerve: D. Moldovan, Zgrablic, Al. Vlad, G. Deac, Al. Marin, Tudorie, Ciucur
Antrenor: Dinu Todoran


FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS Gaz Metan Mediaş 1-2 (Hamed ’31 / I. Cristea ’38, Caiado ’89)

Echipele de start:
Sepsi: Niczuly – Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Vașvari, Fulop – Velev, Tandia, Hamed – Simonovski
Rezerve: Fejer, Hadnagy, Ștefan, Nouvier, Mensah, Karnitski, A. Rus|
Antrenor: Eugean Neagoe

Gaz Metan: Pleșca – Crețu, Cristea, Constantin, Trif – Fofana, Aurelio – Olaru, Elly Fernandes, Caiado – Fortes
Rezerve: Batista, Diallo, Ivanov, Gomes, Chamed, Romeo, Bușu
Antrenor: Mihai Teja


FINAL / SC Fotbal Club FCSB SA – CS Concordia Chiajna 0-1 (Batin ’60)

Echipele de start:
FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, L. Filip, J. Morais – Nedelcu, Moruțan – D. Man, Fl. Tănase, Teixeira – Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Fl. Coman, Jakolis, Ovidiu Popescu, R. Rusescu, M. Roman I, Zlatinski
Antrenor: Nicolae Dică

Concordia: Greab – G. Matei, Leca, Marc, Bărboianu – Gorobsov, Bucșa – R. Deaconu, P. Ivanovic, R. Grădinaru – Guessan
Rezerve: A. Costache, Panait, Nivaldo, Albu, Cristescu, Bawab, Batin
Antrenor: Dorinel Munteanu


Luni, 8 octombrie

FINAL / AFC Botoşani – SC Dinamo 1948 Bucureşti 2-0 (Oaidă ‘3, Fabrini ’90)

Echipele de start:
FC Botoșani: Pap – Patache, Burcă, Miron, Dumitraș – Oaidă, J. Rodriguez – Golofca, Ongenda, Chitoșcă – M. Roman II
Rezerve: Fraisl, Chindriș, Târșă, Karaboue, Fabrini, Brekalo, Ed. Florescu
Antrenor: Costel Enache

Dinamo: Penedo – Corbu, Mezague, Katsikas, Popovici – Nistor, Gomelt – Hanca, Sorescu, Salomao – Subotici
Rezerve: Eșanu, M. Popescu, Grozav, Cooper, D. Popa, R. Grigore, R. Moldoveanu
Antrenor: Claudiu Niculescu

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211113
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1412-6
10Concordia Chiajna1412-9
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari812-9