REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 7-a. Daniel Pancu a debutat cu o victorie ca antrenor în Giulești! Înfrângere pentru Craiova lui Mititelu

Etapa a șaptea din Liga a III-a se va disputa în acest sfârșit de săptămână. Începând cu această rundă meciurile se vor juca la ora de iarnă, 15:00, excepție făcând doar câteva partide.

Cel mai așteptat eveniment al acestui eșalon este debutul lui Daniel Pancu în calitate de antrenor al Rapidului, chiar în fața propriilor suporteri, pe stadionul din Giulești, împotriva echipei CS Medgidia.

Craiova lui Mititelu joacă la Horezu, iar Turnu Măgurele primește vizita celor de la Pucioasa.

Programul complet

Seria I

Vineri, 5 octombrie, ora 15:00
AFC Botoşani 2 – CS Ştiinţa Miroslava 0-1
CSM Roman – ACS KSE Târgu Secuiesc 0-1

Sâmbătă, 6 octombrie, ora 15:00
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Râmnicu Sărat 3-1
SCM Gloria Buzău – ASMS ACS Sănătatea Darabani 2-0
CSM Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani 2-0
ACS Şomuz Fălticeni – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 1-5
CSM Focşani 2007 – CS Sporting Lieşti 1-1
ACS Foresta Suceava – AFC Metalul Buzău 4-0

CLASAMENT

Seria a II-a

Vineri, 5 octombrie, ora 15:00
ACS Înainte Modelu – SC Fotbal Club FCSB SA 2 0-2

Vineri, 5 octombrie, ora 19:00
Fotbal Club Rapid – CS Medgidia 2-1

Sâmbătă, 6 octombrie, ora 15:00
CS Afumaţi – ACSM Olteniţa 4-0
CS Tunari – CS Făurei 6-1
AFC Unirea 04 Slobozia – ACS Sportul Chiscani 3-0
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 2-0
AFC Progresul 1944 Spartac – SC Popeşti-Leordeni 1-0

AS FC Agricola Borcea stă

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 5 octombrie, ora 15:00
CSM Alexandria – SC FC Voluntari SA 2 0-1
AFC Astra 2 – ACS SR Municipal Braşov 0-1
ACSO Filiaşi – CSM Flacăra Moreni 1-0

Sâmbătă, 6 octombrie, ora 14:00
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – ACS Viitorul Domneşti 10-1

Sâmbătă, 6 octombrie, ora 15:00
ACS Flacăra Horezu – U Craiova 1948 SA 2-0
ACS Unirea Bascov – CS Atletic Bradu 3-0
CS Sporting Roşiori 2008 – AFC Hermannstadt 2 1-3

Sâmbătă, 6 octombrie, ora 17:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – AS FC Pucioasa

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 5 octombrie, ora 15:00
CSM Lugoj – CS Ocna Mureş 1-1
CS Millenium Giarmata – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3-2
AFC Unirea AlbaIulia 1924 – ACS FC Avrig 1-1
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CSM Școlar Reșita 2-2

Sâmbătă, 6 octombrie, ora 15:00
ACS Industria Galda – Colegiul Naţional Sportiv Cetate 1-0
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACS Dumbrăviţa 0-1
CS Crişul Chişineu Criş – CS Şoimii Lipova 0-0
CS Hunedoara – CS Naţional Sebiş 2-5

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 5 octombrie, ora 15:00
ACS Sticla Arieșul Turda – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-2
ACS MSE Târgu Mureş – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 2-3
ACS Unu Fotbal Club Gloria Bistrița – CSM Avântul Reghin 1-1
FC Unirea Dej – AFC Unirea Tăşnad 3-2
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman 0-1
CS Iernut – CS Gaz Metan Mediaş 2 1-3
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – ACS Fotbal Comuna Recea 7-3

Sâmbătă, 6 octombrie, ora 15:00
CS Minaur Baia Mare – ACS Olimpic Cetate Râşnov 0-0

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13