REZULTATE / Liga I, etapa a 10-a. Primul punct pentru Niculescu la Dinamo! Viitorul îi administrează Astrei Giurgiu prima înfrângere, iar CFR Cluj încheie nedecis cu U Craiova!

A zecea rundă a Ligii I se desfășoară pe parcursul a patru zile, cu primul meci vineri, în Ștefan cel Mare, iar ultimul luni, la Cluj.

Claudiu Niculescu va susține primul meci în Liga I ca antrenor al lui Dinamo în compania revelației Sepsi Sfântu Gheorghe, echipă pregătită de Eugen Neagoe.

Cea mai interesantă partidă a rundei se anunță cea dintre campioana CFR Cluj și câștigătoarea Cupei României, U Craiova. De asemenea, singura echipă încă neînvinsă, Astra Giurgiu, merge la Ovidiu pentru duelul cu Viitorul lui Gică Hagi, iar FCSB va evolua la Târgu Mureș contra lui Hermannstadt.

Programul complet

Vineri, 28 septembrie, ora 21:00

FINAL / FC Dinamo 1948 – ACS Sepsi OSK 0-0

Echipele de start:
Dinamo București: Penedo – Corbu, Mezague, Katsikas, Sg. Popovici – Cooper, R. Grigore – Hanca, D. Nistor, Salomao – D. Popa
Rezerve: Eșanu – Delorge, M. Popescu Sorescu, Gomelt, Subotic, Moldoveanu
Antrenor: Claudiu Niculescu

Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Vașvari – Drăghici, I. Fulop, Nouvier – Tandia
Rezerve: Fejer – A. Rus, I. Ursu, Y. Hamed, Mensah, Karnitski, Fl. Ștefan
Antrenor: Eugen Neagoe


Sâmbătă, 29 septembrie, ora 19:15

FINAL / FC Voluntari – AFC Botoșani 1-1 (Laidouni ’36 / Chitoșcă ’80)

Echipele de start:
FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Zgrabalic, Balaur, Bucurică – Laidouni, Răuţă – G. Deac, Belahmeur, I. Gheorghe – Malfleury
Rezerve: Petrariu, Hodorogea, V. Mihalcea, Sesar, Tudorie, Ciucur, Călin
Antrenor: Dinu Todoran

FC Botoşani: E. Pap – Patache, Burcă, A. Miron, Chitoşcă – Chindriş – Golofca, Oaidă, J. Rodriguez, Fabbrini – M. Roman II
Rezerve: Fraisl, Karaboue, Ongenda, Dumitraş, Papa, Piftor, E. Florescu
Antrenor: Costel Enache


Duminică, 30 septembrie, ora 16:00

FINAL / CS Gaz Metan Mediaș – CSM Politehnica Iași 1-0 (Ely ’90+1)

Echipele de start:
Gaz Metan: Pleșca – Crețu, I. Cristea, M. Constantin, R. Trif – Luis Aurelio, Ivanov – Caiado, Olaru, Ely – Fortes
Rezerve: Cecilia Batista, Bușu, Diallo, Chamed, I. Stancu, Buziuc, Yazalde
Antrenor: Mihai Teja

Poli Iași: Cobrea – Gallego, Mihăescu, Frăsinescu, Panțîru – Cioinac, Qaka – Carlos Soares, Flores, Sin – A. Cristea
Rezerve: Rusu, Bosoi, L. Rus, P. Petre, Mendes, Ndongala, Enoh
Antrenor: Flavius Stoican


Duminică, 30 septembrie, ora 18:00

FINAL / FC Viitorul – AFC Astra Giurgiu 1-0 (T. Băluță ’90+2)

Echipele de start:
Viitorul: V. Cojocaru – Mladen, Țîru, Ghiță, De Nooijer – Vl. Achim, T. Băluță, I. Vână – I. Hagi, D. Drăguș, Al. Mățan
Rezerve: Buzbuchi – Luchin, Voduț, A. Ciobanu, Boboc, Artean, Houri
Antrenor: Gheorghe Hagi

Astra: Iliev – Butean, Cestor, E. Da Silva (cartonaș roșu ’34), Radunovic – Mrzljak, Biceanu – V. Gheorghe, N. Roșu, Llullaku – Begue
Rezerve: Lazar – Belu-Iordache, Tursescu, R. Moise, Zoua Daogari, R. Crișan, Bahamboula
Antrenor: Gheorghe Mulțescu


Duminică, 30 septembrie, ora 21:00

FINAL / AFC Hermannstadt – FC FCSB 1-3 (Dîlbea ’25 / Tănase ’41, ’66, Gnohere ’58)

Echipele de start:
Hermannstadt: Căbuz – Company, Mijuskovic, Stoica, Tătar – Dîlbea, Antonov – Petrescu, Chalkiadakis, N’Kololo – Blănaru
Rezerve: Began, C. Pârvulescu, Rusu, Tsoumou, Abdurahimi, Serediuc, Dandea
Antrenor: Alexandru Pelici

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic (cpt), J. Morais, Al. Stan – Nedelcu, Ov. Popescu – Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere
Rezerve: Vlad, L. Filip, Moruțan, Rusescu, M. Roman, Zlatinski, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică


Luni, 1 octombrie, ora 18:00

FINAL / CS Concordia Chiajna – AFC Dunărea 2005 Călărași 1-1 (Prepeliță ’60 / Keyta ’44 – 11 m)

Echipele de start:
Concordia: Greab – G.Matei, Leca, Marc, Bărboianu – Prepeliţă, Bucşă – Grădinaru, Deaconu, Nivaldo – Guessan
Rezerve: Al. Costache, M. Cristescu, Batin, Bawab, Panait, Măzărache
Antrenor: Dorinel Munteanu

Dunărea: Straton- Ţenea, Dobrosavlevici, Wallace, Ispas – Cucu, Puşcaş – Kanda, Pană, Keyta – Mediop
Rezerve: C. Lungu, V. Alexandru, V. Munteanu, G. Simion, Șeroni, Honciu, Al. Munteanu
Antrenor: Dan Alexa


Luni, 1 octombrie, ora 21:00

FINAL / FC CFR 1907 Cluj – U Craiova 1948 CS 0-0

Echipele de start:
CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Lang, Camora – Djokovic, Hoban, Culio – Ad. Păun, Țucudean, Moutinho
Rezerve: Collado, Peteleu, A. Mureșan, Al. Ioniță II, V. Costache, U. Vera
Antrenor: Toni Conceicao

U Craiova: Pigliacelli – Donkor, Martic, Kelic, Briceag – Mateiu, Cicâldău, Bancu – Mihăilă, Koljic, Mitriţă
Rezerve: L. Popescu, T. Ferreira, Dimitrov, Fedele, Bărbuț, Nuno Rocha, Markovic
Antrenor: Devis Mangia

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13