REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 6-a. Victorie clară pentru Craiova lui Mititelu, cu CSM Alexandria, iar Rapidul câștigă la Făurei!

Etapa a șasea din Liga a III-a se dispută în acest weekend, majoritatea meciurilor fiind programate vineri și sâmbătă, de la ora 17:00, dar și câteva partide rămase pentru duminică.

Cu un nou antrenor, Oțelul Galați joacă pe teren propriu, ca și Craiova lui Adrian Mititelu, în timp ce Rapid se deplasează la Făurei.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 28 septembrie, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – CSM Roman 6-1
CSM Paşcani – SCM Gloria Buzău 0-3

Sâmbătă, 29 septembrie, ora 17:00
KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava 4-1
Metalul Buzău – CSM Focşani 1-1
Sporting Lieşti – Şomuz Fălticeni 2-0
Suporter Club Oţelul Galaţi – FC Botoşani 2 3-0
Sănătatea Darabani – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-2

Duminică, 30 septembrie, ora 17:00
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi 1-4

CLASAMENT

Seria a II-a

Vineri, 28 septembrie, ora 17:00
Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu 0-1
FC FCSB 2 – Unirea Slobozia 4-6

Sâmbătă, 29 septembrie, ora 17:00
ACSM Olteniţa – Progresul Spartac 1-2
SC Popeşti-Leordeni – Axiopolis Sport Cernavodă 1-0
Sportul Chiscani – CS Tunari 1-1
CS Medgidia – Agricola Borcea 1-3

Duminică, 30 septembrie, ora 17:00
CS Făurei – FC Rapid 1-3

CS Afumaţi stă

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 28 septembrie, ora 17:00
FC Pucioasa – Sporting Roşiori 4-1
AFC Hermannstadt 2 – U Craiova 1948 CS 2 2-1
Viitorul Domneşti – ACSO Filiaşi 0-2
Flacăra Moreni – Unirea Bascov 0-2
Atletic Bradu – AFC Astra 2 0-4

Sâmbătă, 29 septembrie, ora 17:00
ACS SR Municipal Braşov – Flacăra Horezu 2-1
U Craiova 1948 SA – CSM Alexandria 3-1

Duminică, 30 septembrie, ora 15:00
FC Voluntari 2 – Turris-Oltul Turnu Măgurele 2-2

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 28 septembrie, ora 17:00
CNS Cetate Deva – Metalurgistul Cugir 2-3
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 2-2
Naţional Sebiş – CSM Lugoj 5-1
Şoimii Lipova – Gloria Lunca Teuz Cermei 4-2
ACS Dumbrăviţa – Industria Galda 2-1

Sâmbătă, 29 septembrie, ora 17:00
FC Avrig – Millenium Giarmata 2-2
CS Ocna Mureş – Crişul Chişineu Criş 0-4

Duminică, 30 septembrie, ora 17:00
CSM Şcolar Reşita – Unirea Alba Iulia 4-1

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 28 septembrie, ora 17:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CFR Cluj 2 3-0
Gaz Metan Mediaş 2 – AFC Odorheiu Secuiesc 1-3
Avântul Reghin – MSE Târgu Mureş 3-1
Sănătatea Cluj – Sticla Arieşul Turda 2-1

Sâmbătă, 29 septembrie, ora 17:00
ACS Fotbal Comuna Recea – CS Iernut 7-0
AFC Hărman – Unirea Dej 2-2
Unirea Tăşnad – Minaur Baia Mare 1-1
Olimpic Cetate Râşnov – ACS Unu Fotbal Gloria Bistrița 1-0

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13