LIVE SCORE / Cupa României, 16-imi. Intră în competiție echipele din Liga I! Rapid le-a evitat și joacă în Giulești

Așteptarea a luat sfârșit. Intră în competiție echipele din Liga I. Meciurile din șaisprezecimile Cupei României se vor disputa în decursul a trei zile, începând de marți, cu un duel de primă ligă și sfârșindu-se joi cu deplasarea FCSB-ului la Alba Iulia.

Rapid București a evitat echipele din ligile superioare și va juca împotriva echipei Turris-Oltul Turnu Măgurele.

Această rundă este eliminatorie și se va juca pe terenul echipelor mai slab cotate sau care au ocupat un loc inferior în campionatul precedent.

Programul complet:

Marți, 25 septembrie
FINAL / SC FC Voluntari SA – AFC Botoşani 2-1 (Belahmeur ’37, Tudorie ’41 / Chitoșcă ’46)
FINAL / AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Energeticianul 2-1 (Mitra ’31, Magyari ’74 / Rusu ’71)
FINAL / CS Sportul Snagov SA – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 0-2 (Gardoș ’36, Markovic ’74)
FINAL / ACS ASU Politehnica Timișoara – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-4 d.11 m (1-1, 1-1) (Ignea ’43 / Prosser ’17)
LIVE / ACS Dacia Unirea Brăila – SC Dinamo 1948 Bucureşti 1-2 (Maxin ’21 / R. Grigore ‘6, Nistor ‘8)

Miercuri, 26 septembrie
16:00 AFC UTA Arad – ACSM Politehnica Iaşi
16:30 ACS FC Academica Clinceni – AFC Hermannstadt
16:30 AFC Progresul 1944 Spartac – AS FC Universitatea Cluj
16:30 CS Sporting Lieşti – CS Mioveni
16:30 CSM Slatina – AFC Dunărea 2005 Călăraşi
18:45 CS Concordia Chiajna – SC FC Viitorul SA
21:30 AFC Chindia Târgovişte – FC CFR 1907 Cluj SA

Joi, 27 septembrie
16:00 CS Luceafărul Oradea – AFC Astra
16:30 CSM Bucovina Rădăuţi – CS Gaz Metan Mediaş
18:45 Fotbal Club Rapid – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
21:30 AFC Unirea 1924 – SC Fotbal Club FCSB SA

Etichetat cu: , , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26