REZULTATE / Liga I, etapa a 9-a. Stoican îi face zile negre lui Bratu! Dorinel Munteanu debutează cu o victorie la Concordia, iar Viitorul pierde la Craiova! Dică se impune în fața lui Alexa!

Etapa a noua a Ligii I se va disputa începând de vineri, în decursul a patru zile, urmând să se încheie luni, la Giurgiu.

Capul de afiș al acestei runde va fi meciul dintre Craiova și FC Viitorul, în timp ce Dinamo joacă în deplasare, la Iași, iar postul lui Florin Bratu depinde de rezultatul acestei întâlniri. De cealaltă parte, FCSB întâlnește, pe teren prorpiu, Dunărea Călărași.

Programul complet

Vineri, 21 septembrie, ora 18:00

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Voluntari 1-1 (Tandia ’90+6 / Malfleury ’28)

Echipele de start:
Sepsi: Niczuly – G. Moura, O. Viera, I. Jovanovici, D. Sato – Vașvari, Velev – S. Drăghici, I. Fulop, Nouvier – Tandia
Rezerve: Fejer – A. Rus, Karnitskiy, Mensah, Hamed, Simonovski, F. Ștefan
Antrenor: Eugen Neagoe

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, I. Balaur, Zgrablic, A. Vlad – Răuță, Laidouni – Căpățână, Belahmeur, I. Gheorghe – Malfelury
Rezerve: Petrariu – Bucurică, Sesar, A. Ciucur, Gadze, A. Tudorie
Antrenor: Dinu Todoran


Vineri, 21 septembrie, ora 21:00

FINAL / ACSM Politehnica Iaşi – Dinamo 1948 Bucureşti 1-0 (Flores ’38)

Echipele de start:
Poli Iași: Rusu – Zaharia, Mihăescu, Frăsinescu, Panțîru – Qaka, Cioinac – Platini, Flores, Sin – A. Cristea
Rezerve: Cobrea, Enoh, Ndongala, Bekui, Gallego, P. Petre, L. Rus
Antrenor: Flavius Stoican

Dinamo: Penedo – Corbu, Mezague, Katsikas, R. Grigore – Hanca, Gomelt, Nistor – Salomao, Subotic, Popovici
Rezerve: Muțiu, Cooper, Sorescu, Delorge, Ciobotariu, R. Moldoveanu, D. Popa
Antrenor: Florin Bratu


Sâmbătă, 22 septembrie, ora 15:00

FINAL / AFC Hermannstadt – FC CFR 1907 Cluj 0-1 (Țucudean ’69)

Echipele de start:
FC Hermannstadt: Catalin Cabuz – Gabriel Company, Nemanja Mijuskovic, Ionut Stoica, Daniel Tatar – Razvan Dalbea (cp), Ilja Antonov – Tiberiu Serediuc, Michael Nkololo, Bruno Chalkiadakis – Hama Tsoumou
Rezerve: R. Bega – B. Rusu, I. Petrescu, C. Pamfile, Blănaru, Ali Vega, Dandea
Antrenor: Alexandru Pelici

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Lang, Vinicius, Camora – Djokovic, Males, Moutinho – Omrani, Țucudean, Păun
Rezerve: Jesus Fernandez – Hoban, Mureșan, Ioniță, Mailat, Costache, Tambe
Antrenor: Toni Conceicao


Sâmbătă, 22 septembrie, ora 18:00

FINAL / AFC Botoşani – CS Concordia Chiajna 0-2 (Marc ’32, Guessan ’45)

Echipele de start:
FC Botoşani: Brînză – Karaboue, Burcă, Piţian, Dumitraş – Rodriguez, Enriko Papa –Golofca, Ongenda, Fabbrini – M. Roman
Rezerve: Pap, Miron, Târşă, E. Florescu, Al. Corban, Brekalo, Chindriş
Antrenor: Costel Enache

Concordia: Greab – G. Matei, Leca, Marc, Fota – Prepeliţă, Gorobsov – Grădinaru, Nivaldo, R. Deaconu – Guessan
Rezerve: Albu, Bucşa, Ivanovici, M. Cristescu, Bărboianu, Batin, Al. Costache
Antrenor: Dorinel Munteanu


Sâmbătă, 22 septembrie, ora 21:00

FINAL / U Craiova 1948 Club Sportiv – FC Viitorul 20 (Koljic ‘5, ’48)

Echipele de start:
CS U Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, Kelic – Mihăilă, Mateiu, Cicâldău, Briceag – Bărbuț, Koljic, Bancu
Rezerve: Popescu, Gardoş, Tiago Ferreira, Dimitrov, Şerban, Nuno Rocha, Burlacu
Antrenor: Devis Mangia

Viitorul: Buzbuchi – Mladen, Luchin, Ţîru, De Nooijer – Lopes, T. Băluţă, Vână – I. Hagi, Drăguş, Ciobanu
Rezerve: Cojocaru, Voduţ, Achim, Artean, Houri, Măţan, Boboc
Antenor: Gheorghe Hagi


Duminică, 23 septembrie, ora 21:00

FINAL / SC Fotbal Club FCSB – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 2-0 (Man ‘8, Fl Tănase ’45 – 11 m)

Echipele de start:
FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălaşa, A. Stan – Nedelcu, Ov. Popescu – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – Rusescu
Rezerve: A. Vlad, Gnohere, Moruţan, Morais, M. Roman, Zlatinski, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică

Dunărea Călăraşi: Straton – Ţenea, Dobrosavlevici, Walace, Ispas – S. Cucu, C. Puşcaş – Kanda, S. Pană, Keyta – M. Ndiaye
Rezerve: C. Lungu – Simion, V. Alexandru, Şandru, A. Munteanu, Şeroni, Bourceanu
Antrenor: Dan Alexa


Luni, 24 septembrie, ora 21:00

FINAL / AFC Astra – CS Gaz Metan Mediaş 3-0 (Bahamboula ’40, Roșu ’63, ’75)

Echipele de start:
Astra: P. Iliev – Butean, Erico Da Silva, Cestor Mike Botuli, Radunovici – Biceanu – R. Moise, Llullaku, Begue, Bahamboula – Alibec
Rezerve: D. Lazăr – Daogari Zoua, V. Gheorghe, N. Roșu, L. Buș, R. Crișan, Belu-Iordache
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

Gaz Metan: R. Pleșca – R. Romeo, M. Constantin, I. Cristea, Trif – Fofana, Caiado – Coimbra Aurelio, D. Olaru, Ely Fernandes – Fortes
Rezerve: Batista – S. Bușu, Chamed, Stancu, Ivanov, Buziuc, Gomes Pinto
Antrenor: Mihai Teja

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13