REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 5-a. Rapid câștigă la limită, în Giulești, cu Chiscani. Craiova lui Mititelu, doar remiză la Turnu Mărgurele!

Liga a III-a a ajuns la etapa a cincea din noua stagiune, aceasta urmând să se dispute începând de vineri, până duminică, atunci când va fi în desfășurare un singur meci, cel al Gloriei Buzău.

Otețul Galați joacă în deplasare, Rapidul, în Giulești, iar Turnu Măgurele întâlnește Craiova lui Mititelu, pe teren propriu.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 21 septembrie, ora 17:00
AFC Botoşani 2 – CS Sporting Lieşti 0-2

Sâmbătă, 22 septembrie, ora 17:00
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Râmnicu Sărat 2-1
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Paşcani 3-1
CSM Bucovina Rădăuţi – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 0-1
ACS Şomuz Fălticeni – AFC Metalul Buzău 0-0
CSM Focşani 2007 – ACS KSE Târgu Secuiesc 3-0
ACS Foresta Suceava – CSM Roman 5-1

Duminică, 23 septembrie, ora 11:00
SCM Gloria Buzău – CS Ştiinţa Miroslava 3-3

CLASAMENT

Seria a II-a

Vineri, 21 septembrie, ora 17:00
CSO Bragadiru – ACSM Olteniţa 0-3 (la masa verde – gazdele au anunțat că nu se prezintă)
ACS Înainte Modelu – SC Popeşti-Leordeni 1-2

Vineri, 21 septembrie, ora 19:00
Fotbal Club Rapid – ACS Sportul Chiscani 1-0 (Matulevicius ’34)

Sâmbătă, 22 septembrie, ora 17:00
CS Afumaţi – CS Medgidia 7-1
AS FC Agricola Borcea – CS Făurei 1-0
CS Tunari – SC Fotbal Club FCSB SA 2 3-1
AFC Unirea 04 Slobozia – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-0
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AFC Progresul 1944 Spartac 2-1

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 21 septembrie, ora 17:00
SC FC Voluntari SA 2 – AS FC Pucioasa 0-1
CSM Alexandria – ACS SR Municipal Braşov 0-1
AFC Astra 2 – CSM Flacăra Moreni 2-0
ACSO Filiaşi – AFC Hermannstadt 2 2-0

Sâmbătă, 22 septembrie, ora 17:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – U Craiova 1948 SA 1-1
ACS Flacăra Horezu – CS Atletic Bradu 3-0
ACS Unirea Bascov – ACS Viitorul Domneşti 3-1
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – CS Sporting Roşiori 2008 2-2

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 21 septembrie, ora 17:00
ACS Dumbrăviţa – Colegiul Naţional Sportiv Cetate 2-0
CSM Lugoj – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-2
CS Millenium Giarmata – CSM Școlar Reșita 2-1
AFC Unirea 1924 – AFC Metalurgistul Cugir 1939 0-0

Sâmbătă, 22 septembrie, ora 17:00
ACS Industria Galda – CS Şoimii Lipova 0-3
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Ocna Mureş 1-0
CS Crişul Chişineu Criş – CS Naţional Sebiş 4-0
CS Hunedoara – ACS FC Avrig 3-0

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 21 septembrie, ora 16:00
CS Minaur Baia Mare – AFC Hărman 1-0

Vineri, 21 septembrie, ora 17:00
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-3
ACS Sticla Arieșul Turda – CSM Avântul Reghin 2-2
ACS MSE Târgu Mureş – ACS Olimpic Cetate Râşnov 0-2
ACS Unu Fotbal Club Gloria Bistrița – AFC Unirea Tăşnad 1-3
FC Unirea Dej – CS Gaz Metan Mediaş 2 1-1
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Fotbal Comuna Recea 0-4
CS Iernut – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-6

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211113
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1412-6
10Concordia Chiajna1412-9
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari812-9