AUDIO – EXCLUSIV / Toate detaliile despre o nouă ediție a Cupei „Andrei Nicolescu”, la Sport Total FM: „În acest an, vom organiza competiția la bazinul Dinamo”

Ne apropiem cu pași repezi de cea de-a doua ediție a Cupei „Andrei Nicolescu”.

Dacă vreți să știți ce surprize v-am pregătit, îi puteți asculta la Sport Total FM pe colegii noștri Mircea Purcaru și Oussema Rebai, care au vorbit despre Cupa „Andrei Nicolescu”, Ediția a II-a, în emisiunea „Fluier Final” cu Narcis Drejan. Ei au fost însoțiți de cvadruplul campion și recordman național David Stoica, legitimat la Aqua Sport.

„Metodele de antrenament s-au schimbat foarte mult, acum ne axăm pe psihologia copilului. De trei ani de zile, Camelia Potec, președintele Federației de Natație, a făcut un concurs de tinere talente în care au fost selectați cei mai valoroși copii și cadeți”, a spus Mircea Purcaru.

„Îmi plăcea foarte mult să stau în apă, așa m-am apucat de înot, la 6 ani și jumătate. Acum am 10 ani. Prima medalie a fost la primul concurs. De curând am câștigat și primul titlu național, la două probe”, a spus și micuțul David Stoica.

„Andreas Bucur, pe care l-am prezentat anul trecut, este în continuare pe locul 1. Este un copil de mare perspectivă și se află pe drumul cel bun.

Prima ediție a fost reușită, iar acum încercăm să îmbunătățim ce a fost. Anul trecut a fost la bazinul Izvorani, acum va fi la bazinul Dinamo. Va dura două zile, în weekend-ul 27-28 octombrie. Avem cam 200 de înscriși, din toalul de 350, în condițiile în care majoritatea se înscriu în ultima săptămână. Înscrierile se fac pe site-ul aqua-sport.ro, până la 15 octombrie.

Anul trecut am oferit costume de înot pentru competiții, în acest an vom face la fel, dar le vom oferi la mai mulți participanți”, a spus Oussema Rebai.

Etichetat cu: , , , , , , , , , ,