Messi a înscris primul gol din acest sezon al Ligii Campionilor și a reușit hat-trick-ul în meciul cu PSV!

Barcelona și PSV Eindhoven s-au duelat, marți seară, în cadrul primei etape a grupelor Ligii Campionilor din acest sezon.

Scorul a fost deschis de nimeni altul decât Lionel Messi, dintr-o lovitură liberă executată perfect de către starul argentinian. Acesta a fost și primul gol înscris în noua stagiune a Ligii Campionilor, în minutul 32, când pe celelalte stadioane scorul era încă 0-0.

A urmat o super reușită a lui Ousmane Dembele, care a dus scorul la 2-0 în minutul 75. După doar două minute, Messi a dat din nou lovitura și a majorat diferența. În minutul 79, Barcelona a rămas în 10 oameni, Umtiti primind al doilea cartonaș galben.

Acest lucru nu i-a oprit pe catalani. Messi a punctat din nou în minutul 87 și a închis jocul la scorul de 4-0 în favoarea Barcelonei.