Nicolae Dică, dezamăgit după remiza cu CFR Cluj: „Ar trebui să fim mult mai concentraţi”

FCSB a remizat în Gruia, scor 1-1 cu CFR Cluj, în cadrul etapei a opta a Ligii  I, după ce a intrat în avantaj la pauză. Țucudean, fostul jucător al vicecampioanei, a fost cel care a egalat și a câștigat un punct pentru clujeni.

Nicolae Dică a vorbit la finalul partidei despre ceea ce le lipsește elevilor săi și anume concentrarea.

„Din păcate nu am reuşit să câştigăm în această seară. Am făcut o primă repriză bună, am avut un joc mai consistent, cu posesie bună, dar în a doua repriză am primit un nou gol din fază fixă şi nu prea am reuşit să mai păstrăm posesia.

Am observat că avem probleme pe faza defensivă şi din acest motiv l-am introdus pe Ovidiu Popescu.

Nu înţeleg cum la aceste faze fixe pierdem marcajul şi nu putem să câştigăm dueluri. Ai tot timpul să-ţi iei omul în marcaj, ar trebui să fim mult mai concentraţi”, a spus Dică, la Telekom Sport.