REZULTATE / Liga a II-a, etapa a 7-a. Farul Constanța pierde cu Metaloglobus, iar Academica Clinceni revine pe primul loc. Petrolul trece în prelungiri de ASU Poli, U Cluj pierde la Pitești!

Etapa a șaptea a Ligii a II-a se dispută în acest sfârșit de săptămână, urmând a se încheia luni, cu duelul dintre FC Argeș și Universitatea Cluj.

Majoritatea partidelor se vor disputa de la ora obișnuită, 11:00, excepție făcând meciurile televizate, UTA – Clinceni, Petrolul – ASU Poli și FC Argeș – U Cluj.

Sportul Snagov își poate recăpăta poziția de lider în clasament dacă învinge la Timișoara, iar actualul lider, Academica Clinceni, se încurcă la Arad.

Programul complet

Sâmbătă, 15 septembrie, ora 11:00
FINAL / ASC Daco-Getica Bucureşti – AFC Chindia Târgovişte 2-2 (Voicu ’13, ’48 / Mihai ‘6, Cherchez ’44)
FINAL / CS Mioveni – ACS Energeticianul 2-1 (Alexe ’68, Popescu ’77 /Neacșa ’90)
FINAL / AFC Ripensia Timișoara – CS Baloteşti 2-1 (Apro ’52, Dumiter ’90 / Predescu ’75)
FINAL / ACS Dacia Unirea Brăila – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 0-4 (Brînzan ’18, Tudoran ’54, Pîrvulescu ’57, ’84)
FINAL / ASSCS Farul Constanţa – FC Metaloglobus Bucureşti 1-2 (Grigoraș ’37 / Ghenovici ’13, Herea ’22)

Sâmbătă, 15 septembrie, ora 12:30
FINAL / AFC UTA Arad – ACS FC Academica Clinceni 0-1 (Barbu ’79)

Duminică, 16 septembrie, ora 11:00
FINAL / ACS Poli Timişoara – CS Sportul Snagov 1-2 (Pop ’44 / Hlistei ’59, Buia ’69)
FINAL / CS Aerostar Bacău – CS Luceafărul Oradea 3-1 (Hurdubei ’11, Buhăcianu ’23, Vraciu ’36 / Mitrică ’45)

Duminică, 16 septembrie, ora 13:00
FINAL / FC Petrolul Ploieşti – ACS ASU Politehnica Timișoara 2-0 (Marinescu ’90+2, Șaim ’90+4)

Luni, 17 septembrie, ora 18:00
FINAL / Fotbal Club Argeş – AS FC Universitatea Cluj 2-1 (Buhăescu ‘8, Panait ’22 / Goga ’90+2)

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB15810
2Astra Giurgiu1485
3Sepsi Sfantu Gheorghe1485
4Gaz Metan Medias1480
5CFR Cluj1383
6FC Viitorul1381
7Dunarea Calarasi1281
8U Craiova 19481186
9Poli Iasi118-4
10Dinamo Bucuresti108-4
11FC Botosani880
12AFC Hermannstadt78-2
13Concordia Chiajna78-8
14FC Voluntari28-13