REZULTATE / Liga I, etapa a opta. Dinamo pierde în Ștefan cel Mare cu Astra lui Mulțescu, iar CFR Cluj și FCSB încheie cu clasicul 1-1!

După pauza competițională dedicată echipelor naționale de fotbal, Liga I se reia cu etapa a opta care programează duelul dintre campioana CFR Cluj și vicecampioana FCSB, dar și întâlnirea dintre Florin Bratu și Gheorghe Mulțescu.

Runda se va disputa în decursul a patru zile, urmând a fi încheiată luni, la Ovidiu, unde nou-promovata Hermannstadt va întâlni fosta campioană, FC Viitorul.

Programul complet

Vineri, 14 septembrie

FINAL / CS Concordia Chiajna – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-3 (Tandia ’76, ’90+1, Nouvier ’82)

Echipele de start:
Concordia: Costache – G. Matei, Marc, Leca, Nivaldo – Gorobsov, Prepeliță, Bucșa – Grădinaru, Batin, Bawab
Rezerve: Greab, Ivanovici, Cristescu, Bărboianu, Albu, Fota, Guessan
Antrenor: Ionuț Badea

Sepsi: Niczuly – Moura, Viera, Jovanovici, Sato – Velev, Vașvari – Nouvier, Fulop, Drăghici – Tandia
Rezerve: Fejer, Karnitski, Dodoi, Prosser, Hamed, Ursu, Simonovski
Antrenor: Eugen Neagoe


FINAL / SC Dinamo 1948 Bucureşti – AFC Astra 1-2 (Subotic ’88 / Alibec ’13, Moise ’66)

Echipele de start:
Dinamo: Penedo – Corbu, M. Popescu, R. Grigore, Olteanu – Hanca, Gomelt, Cooper – Neicuțescu, D. Popa, Nistor
Rezerve: Eșanu, Delorge, Tîrcoveanu, D. Ciobotariu, Salomao, Subotic, Moldoveanu
Antrenor: Florin Bratu

Astra: Iliev – Belu, Cestor, Erico, Radunovic – Begue, Mrzljak, Biceanu – Balaure, Alibec, Llullaku
Rezerve: Lazar, Roșu, Buș, Butean, Crișan, Moise, Gavriliță
Antrenor: Gheorghe Mulțescu


Sâmbătă, 15 septembrie

FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – AFC Botoşani 3-2 (Kanda ’29, Dobrosavlevici ’37, Mediop ’85 / Rodriguez ’12, ’51) 

Echipele de start:
Dunărea Călărași: Straton – Țenea, Dobrosavlevici, Pușcaș, Mendy – Bourceanu – Kanda, Simion, Pană, Keyta – Ndiaye
Rezerve: Lungu, Cucu, Cârnat, Alexandru, Honciu, Șandru, Munteanu
Antrenor: Dan Alexa

FC Botoșani: Pap – Patache, Burcă, Miron, Soiledis – Oaidă, Rodriguez – Fabbrini, Papa, Golofca – Roman
Rezerve: Martin, Karaboue, Ongenda, Brekalo, Dumitraș, Florescu, Pițian
Antrenor: Costel Enache


FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – U Craiova 1948 3-2 (Constantin ’11, Fortes ’26, Cristea ’82 / Mitriță ‘8, Koljic ’75)

Echipele de start:
Gaz Metan Mediaș: Pleșca – V. Crețu, I. Cristea, M. Constantin, Trif – Fofana, L. Aurelio – D. Caiado, D. Olaru, Elu Fernandes – Fortes
Rezerve:
 R. Batista – R. Romeo, Chamed, S. Bușu, Buziuc, M. Stancu
Antrenor: 
Mihai Teja

CS U Craiova: Pigliacelli – Donkor, Kelic, T. Ferreira, Briceag – Fedele, Mateiu – Mihăilă, Bărbuț, Mitriță – Koljic
Rezerve: 
Popescu – Gardoș, Rocha, Cicâldău, Burlacu, Bancu, Martic
Antrenor: 
Devis Mangia


Duminică, 16 septembrie

FINAL / FC Voluntari – ACSM Politehnica Iaşi 2-3 (Căpățână ’56, Malfleury ’79 / Cioinac ’14, Sin ’36, Mihăescu ’90+4)

Echipele de start:
FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Balaur, I. Armaș, Al. Vlad – Răuță, Laidouni – Căpățână, Belahmeur, Ciucur – Tudorie
Rezerve: Petrariu, I. Gheorghe, G. Deac, Zgrablic, A. Marin, Malfleury, Bucurică
Antrenor: Mircea Rădulescu

Poli Iași: Rusu – Bosoi, Mihăescu, Frăsinescu, Panțîru – Cioinac – Platini, Qaka, Sin – Flores, A. Cristea
Rezerve: Cobrea, Mimoun, Bekui, P. Pîrvulescu, L. Rus, Al. Zaharia, P.Petre
Antrenor: Flavius Stoican


FINAL / CFR 1907 Cluj – FCSB 1-1 (Țucudean ’48 / Fl. Coman ’23)

Echipele de start:
CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Lang, Vinicius, Camora – Maleș, Djokovic, Bordeianu – Păun, Omrani, Țucudean
Rezerve: Jesus Fernandez – Peteleu, Mureșan, Al. Ioniță, Moutinho, G. Ganea, Tambe
Antrenor: Toni Conceicao

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Bălașa, Planic, Al. Stan – L. Filip, Dr. Nedelcu – M. Roman, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere
Rezerve: A. Vlad – Moruțan, Jr. Morais, Ov. Popescu, R. Rusescu, Teixeira, Man
Antrenor: Nicolae Dică


Luni, 17 septembrie

FINAL / FC Viitorul – AFC Hermannstadt 1-0 (I. Hagi ’29 – 11 m)

Echipele de start:
Viitorul: Buzbuchi – Mladen, Țîru, Luchin, De Nooijer – Achim, T. Băluță, Vînă – I. Hagi, Drăguș, Mățan
Rezerve: Cojocaru – Voduț, Ciobanu, Natkho, Houri, Boboc, Artean
Antrenor: Gheorghe Hagi

Hermannstadt: Căbuz – Tătar, Mijuskovic, Stoica, Pamfile – Dîlbea, Antonov – Serediuc, Chalkiadakis, Nkololo – Rusu
Rezerve: Began – Dumitriu, Blănaru, Ali Vega, Tsoumou, C. Pîrvulescu, Company
Antrenor: Alexandru Pelici

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB18912
2CFR Cluj1694
3Sepsi Sfantu Gheorghe1595
4U Craiova 19481498
5Astra Giurgiu1485
6Gaz Metan Medias1480
7Poli Iasi149-3
8FC Viitorul139-1
9Dunarea Calarasi129-1
10Dinamo Bucuresti109-5
11Concordia Chiajna109-6
12FC Botosani89-2
13AFC Hermannstadt79-3
14FC Voluntari39-13