REZULTATE / Liga a III-a, etapa a patra. Rapidul a trecut de satelitul FCSB-ului, iar Craiova lui Mititelu a fost învinsă de cel al Voluntariului!

Etapa a patra a Ligii a III-a se va desfășura în acest sfârșit de săptămână, de la ora obișnuită, 17:00, excepție făcând întâlnirea dintre Oțelul Galați și Gloria Buzău, care se va disputa cu două ore mai târziu.

Rapid București merge pe teritoriul FCSB-ului, acolo unde va întâlni satelitul roș-albaștrilor. Craiova lui Mititelu joacă pe teren propriu, contra echipei secunde de la Voluntari, iar un alt duel interesant va fi la Popești-Leordeni, unde echipa locală întâlnește Unirea Slobozia.

Runda se va incheia duminică, la Miercurea Ciuc, unde Csikszereda o găzduiește pe CS Iernut.

Programul complet

Seria I

Vineri, 14 septembrie, ora 17:00
CSM Râmnicu Sărat – ACS Foresta Suceava 1-1
CSM Roman – CSM Focşani 2007 0-1
CSM Paşcani – ASMS ACS Sănătatea Darabani 2-1

Sâmbătă, 15 septembrie, ora 17:00
ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Şomuz Fălticeni 4-0
AFC Metalul Buzău – AFC Botoşani 2 2-1
CS Sporting Lieşti – CSM Bucovina Rădăuţi 0-2
CS Ştiinţa Miroslava – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-0

Sâmbătă, 15 septembrie, ora 19:00
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – SCM Gloria Buzău 0-0

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 14 septembrie, ora 17:00
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – CS Tunari 0-6
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – Fotbal Club Rapid 0-2

Sâmbătă, 15 septembrie, ora 17:00
ACSM Olteniţa – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 1-1
AFC Progresul 1944 Spartac – ACS Înainte Modelu 0-1
SC Popeşti-Leordeni – AFC Unirea 04 Slobozia 0-3
ACS Sportul Chiscani – AS FC Agricola Borcea 1-3
CS Făurei – CS Afumaţi 1-4
CS Medgidia – CSO Bragadiru 2-1

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 14 septembrie, ora 17:00
AFC Hermannstadt 2 – ACS Unirea Bascov 1-3
ACS Viitorul Domneşti – AFC Astra 2 0-4
CSM Flacăra Moreni – ACS Flacăra Horezu 0-1
CS Atletic Bradu – CSM Alexandria 2-2
U Craiova 1948 SA – SC FC Voluntari SA 2 0-2

Sâmbătă, 15 septembrie, ora 17:00
AS FC Pucioasa – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 1-2
CS Sporting Roşiori 2008 – ACSO Filiaşi 2-3
ACS SR Municipal Braşov – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-1

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 14 septembrie, ora 17:00
Colegiul Naţional Sportiv Cetate – AFC Unirea 1924 0-0
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CS Millenium Giarmata 3-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Crişul Chişineu Criş 1-5
CS Naţional Sebiş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 4-1
CS Şoimii Lipova – ACS Dumbrăviţa 7-2

Sâmbătă, 15 septembrie, ora 17:00
CSM Școlar Reșita – CS Hunedoara 3-1
ACS FC Avrig – CSM Lugoj 3-0
CS Ocna Mureş – ACS Industria Galda 0-5

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 14 septembrie, ora 17:00
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – AFC Odorheiu Secuiesc 1-1
CS Gaz Metan Mediaş 2 – CS Minaur Baia Mare 0-2
CSM Avântul Reghin – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-0

Sâmbătă, 15 septembrie, ora 17:00
ACS Fotbal Comuna Recea – FC Unirea Dej 2-0
AFC Hărman – ACS Unu Fotbal Club Gloria 1-2
AFC Unirea Tăşnad – ACS MSE Târgu Mureş 4-1
ACS Olimpic Cetate Râşnov – ACS Sticla Arieșul Turda 2-1

Duminică, 16 septembrie, ora 17:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Iernut 7-0

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB18912
2CFR Cluj1694
3Sepsi Sfantu Gheorghe1595
4U Craiova 19481498
5Astra Giurgiu1485
6Gaz Metan Medias1480
7Poli Iasi149-3
8FC Viitorul139-1
9Dunarea Calarasi129-1
10Dinamo Bucuresti109-5
11Concordia Chiajna109-6
12FC Botosani89-2
13AFC Hermannstadt79-3
14FC Voluntari39-13