Cupa României, runda a patra. Rapid a eliminat o fostă prim-divizionară, iar FC Argeș a pierdut neașteptat la Slatina! Aerostar Bacău, eliminată și ea de o echipă din Liga a III-a! Program și rezultate

Runda a patra a fazei naționale a Cupei României se va desfășura în decursul a trei zile, începând de marți, excepție făcând meciul dintre CSM Flacăra Moreni și AFC Chindia Târgovişte, care se va disputa săptămâna viitoare.

În această fază vor juca cele 21 de câştigătoare ale rundei precedente şi 15 echipe care evoluează în ediţia actuală a Ligii a II-a. Cele 18 meciuri se vor disputa într-o singură manşă, eliminatorie.

Programul complet

Marți, 11 septembrie, ora 16:30

FINAL / CSM Focşani 2007 – CS Sporting Lieşti 0-3 d.p. (0-0)
FINAL / CS Tunari – ACS FC Academica Clinceni 0-2 (Șut ‘2, Barbu ’90+5)
FINAL / CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Luceafărul Oradea 1-4 (Vlad ’80 / Ludușan ’10, Dulca ’48, Țîră ’51, Peter ’74)
FINAL / AFC Unirea 1924 Alba-Iulia  – ACS Industria Galda 5-3 d.11 m (2-2, 2-2) (Tat ’41, Giurgiu ’83 / Moga ’31, Cioară ’43)

Marți, 11 septembrie, ora 19:00

FINAL / AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – CS Baloteşti 3-2 (Constantinescu ’50, Băjenaru ’61, M. Mihai ’89 /)

Marți, 11 septembrie, ora 19:30
FINAL / Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti 2-1 (Goge ’42, Vlada ’70 / R. Stănescu ’90)

Miercuri, 12 septembrie, ora 16:30
FINAL / CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS Mioveni 1-3 (P. Popescu ’59 / Gherghe ’39, Năstăsie ’45, Balint ’86)
FINAL / CSM Lugoj – ACS Energeticianul 1-2 (Sărăcin ’78 / Stoenac ’35, Rusu ’87)
FINAL / AFC UTA Arad – ACS Poli Timişoara 2-1 (Janos ’58, Pop ’78 / Drăghici ’36)
FINAL / CSM Slatina – Fotbal Club Argeş 2-0 (Ceapă ’37, C. Radu ’62)
FINAL / AFC Progresul 1944 Spartac – FC Metaloglobus Bucureşti 2-0 (Stanciu ’40, Leafu ’50)
FINAL / AFC Unirea 04 Slobozia – CS Sportul Snagov SA 2-3 (Teodorescu ’55, Șerban ’56 / Buia ‘1, ’80, Elek ’90)
FINAL / CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACS Dacia Unirea Brăila 1-4 d.11 m (2-2, 2-2) (Maxin ’28 / Bebey ’43)
FINAL / CSM Bucovina Rădăuţi – CS Ştiinţa Miroslava 2-0 d.p. (V. Stănescu ’94, Ionesi ‘101)

Miercuri, 12 septembrie, ora 19:00
FINAL / AFC Ripensia Timișoara – ACS ASU Politehnica Timișoara 1-2 d.p. (Bădăuță ’40 / Bozian ’19, ’90+5)

Joi, 13 septembrie, ora 16:30
FINAL / AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Aerostar Bacău 3-2 (Bara ‘6, Magyari ’58, Csuros ’77 / Căinari ’24, ’41)
FINAL / ACS Fotbal Comuna Recea – AS FC Universitatea Cluj 1-3 (Rus ’21 / Coman ’12, ’77, Ursu ’90+3)

Marți, 18 septembrie, ora 16:30
CSM Flacăra Moreni – AFC Chindia Târgovişte

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB371916
3U Craiova 1948351919
4FC Viitorul33194
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27194
8Poli Iasi2720-6
9FC Botosani2319-3
10AFC Hermannstadt2219-3
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1720-18
14FC Voluntari1119-19