REZULTATE / Liga a III-a, etapa a treia. Victorie la limită pentru Oțelul Galați și remiză pentru Craiova lui Mititelu. Rapid a făcut scor cu Delta Tulcea!

A treia etapă din Liga a III-a se va disputa vineri și sâmbătă, majoritatea partidelor având aceeași oră de start, 17:00. Excepție face meciul de la Turnu Măgurele, care se va juca în nocturnă, sâmbătă, de la ora 19:00.

De asemenea, două meciuri din Seria a II-a și unul din Seria a III-a nu vor mai avea loc.

După ce a obținut doar un punct la Popești-Leordeni, Rapid revine în Giulești pentru confruntarea cu Delta Dobrogea Tulcea. O altă pretendentă la promovare, U Craiova 1948, susținută financiar de Adrian Mititelu, caută a treia victorie consecutivă, la Turnu Severin, în meciul cu FC Pucioasa.

Programul complet

Seria I

Vineri, 7 septembrie, ora 17:00
CSM Paşcani – CSM Râmnicu Sărat 0-0
AFC Botoşani 2 – ACS KSE Târgu Secuiesc 0-1

Sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CS Ştiinţa Miroslava 2-0
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 0-1
SCM Gloria Buzău – CS Sporting Lieşti 2-0
CSM Bucovina Rădăuţi – AFC Metalul Buzău 2-1
ACS Şomuz Fălticeni – CSM Roman 1-0
CSM Focşani 2007 – ACS Foresta Suceava 1-0


Seria a II-a

Vineri, 7 septembrie, ora 17:00
CSO Bragadiru – CS Făurei 0-1
CS Tunari – SC Popeşti-Leordeni 1-2

Sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
CS Afumaţi – ACS Sportul Chiscani 2-2
AS FC Agricola Borcea – SC Fotbal Club FCSB SA 2 5-3
AFC Unirea 04 Slobozia – AFC Progresul 1944 Spartac 3-2

Sâmbătă, 8 septembrie, ora 19:30
Fotbal Club Rapid – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 5-0

Amânate:
ACS Înainte Modelu – CSA Axiopolis Sport Cernavodă (Oaspeții au trei jucători convocați la naționala de fotbal pe plajă: Daniel Zaharia, Gheorghe Andrescu şi Cezar Beşleagă)
CS Medgidia – ACSM Olteniţa (Gazdele au trei jucători convocați la naționala de fotbal pe plajă: Valentin Dumitrică, Iulian Răvoiu şi Ionuţ Florea)


Seria a III-a

Vineri, 7 septembrie, ora 17:00
SC FC Voluntari SA 2 – ACS SR Municipal Braşov 0-2
CSM Alexandria – CSM Flacăra Moreni 2-0
ACS Flacăra Horezu – ACS Viitorul Domneşti 3-1
ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 2-1

Sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
U Craiova 1948 SA – AS FC Pucioasa 0-0
ACS Unirea Bascov – CS Sporting Roşiori 2008 3-0

Sâmbătă, 8 septembrie, ora 19:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – CS Atletic Bradu 1-0

Amânat:
AFC Astra 2 – AFC Hermannstadt 2 (Gazdele au patru juniori convocaţi la loturile naţionale)


Seria a IV-a

Vineri, 7 septembrie, ora 17:00
CS Şoimii Lipova – Colegiul Naţional Sportiv Cetate 4-0
ACS Dumbrăviţa – CS Ocna Mureş 7-1
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-1
CSM Lugoj – CSM Școlar Reșita 0-0
CS Millenium Giarmata – AFC Unirea 1924 1-4

Sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
ACS Industria Galda – CS Naţional Sebiş 1-2
CS Crişul Chişineu Criş – ACS FC Avrig 3-1
CS Hunedoara – AFC Metalurgistul Cugir 1939 3-3


Seria a V-a

Vineri, 7 septembrie, ora 17:00
CSM Avântul Reghin – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-0
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – ACS Olimpic Cetate Râşnov 1-0
ACS Sticla Arieșul Turda – AFC Unirea Tăşnad 1-0
ACS MSE Târgu Mureş – AFC Hărman 2-1
ACS Unu Fotbal Club Gloria – CS Gaz Metan Mediaş 2 4-1
FC Unirea Dej – FC CFR 1907 Cluj SA 2 0-0
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Iernut 3-1

Sâmbătă, 8 septembrie, ora 17:00
CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea 1-0

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB341814
3FC Viitorul33186
4U Craiova 1948321817
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27185
8Poli Iasi2419-9
9AFC Hermannstadt2219-3
10FC Botosani2018-4
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1719-15
14FC Voluntari1118-17