Cupa României, runda a patra | Rapid București întâlnește o fostă prim-divizionară!

Federația Română de Fotbal a anunțat programul rundei a patra a Cupei României, etapă în care vor intra și echipele din Liga a II-a.

După surprizele din faza precedentă și anume eliminarea unor echipe precum Petrolul Ploiești, CS Afumați, Farul Constanța sau Oțelul Galați, ne așteaptă o rundă cel puțin la fel de interesantă.

Rapid București se va duela cu echipa retrogradată din Liga I, Daco-Getica București, Progresul Spartac o va întâlni pe Metaloglobus, iar Turris-Oltul Turnul Măgurele va primi vizita celor de la CS Balotești. Privind asupra ultimelor rezultate ale echipelor din eșalonul secund, formațiile din Liga a III-a au șanse reale de calificare.

Programul complet

Marți, 11 septembrie, ora 16:30
CSM Focşani 2007 – CS Sporting Lieşti
CS Tunari – ACS FC Academica Clinceni
Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Luceafărul Oradea
AFC Unirea 1924 – ACS Industria Galda

Miercuri, 12 septembrie, ora 16:30
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS Mioveni
CSM Lugoj – ACS Energeticianul
AFC Ripensia Timișoara – ACS ASU Politehnica Timișoara
AFC UTA Arad – ACS Poli Timişoara
CSM Slatina – Fotbal Club Argeş
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – CS Baloteşti
AFC Progresul 1944 Spartac – FC Metaloglobus Bucureşti
AFC Unirea 04 Slobozia – CS Sportul Snagov SA
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACS Dacia Unirea Brăila
CSM Bucovina Rădăuţi – CS Ştiinţa Miroslava

Joi, 13 septembrie, ora 16:30
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Aerostar Bacău
ACS Fotbal Comuna Recea – AS FC Universitatea Cluj

Marți, 18 septembrie, ora 16:30
CSM Flacăra Moreni – AFC Chindia Târgovişte

Etichetat cu: , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB371916
3U Craiova 1948351919
4FC Viitorul33194
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27194
8Poli Iasi2419-9
9FC Botosani2319-3
10AFC Hermannstadt2219-3
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1719-15
14FC Voluntari1119-19