Cupa României, runda a patra | Rapid București întâlnește o fostă prim-divizionară!

Federația Română de Fotbal a anunțat programul rundei a patra a Cupei României, etapă în care vor intra și echipele din Liga a II-a.

După surprizele din faza precedentă și anume eliminarea unor echipe precum Petrolul Ploiești, CS Afumați, Farul Constanța sau Oțelul Galați, ne așteaptă o rundă cel puțin la fel de interesantă.

Rapid București se va duela cu echipa retrogradată din Liga I, Daco-Getica București, Progresul Spartac o va întâlni pe Metaloglobus, iar Turris-Oltul Turnul Măgurele va primi vizita celor de la CS Balotești. Privind asupra ultimelor rezultate ale echipelor din eșalonul secund, formațiile din Liga a III-a au șanse reale de calificare.

Programul complet

Marți, 11 septembrie, ora 16:30
CSM Focşani 2007 – CS Sporting Lieşti
CS Tunari – ACS FC Academica Clinceni
Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Luceafărul Oradea
AFC Unirea 1924 – ACS Industria Galda

Miercuri, 12 septembrie, ora 16:30
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS Mioveni
CSM Lugoj – ACS Energeticianul
AFC Ripensia Timișoara – ACS ASU Politehnica Timișoara
AFC UTA Arad – ACS Poli Timişoara
CSM Slatina – Fotbal Club Argeş
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – CS Baloteşti
AFC Progresul 1944 Spartac – FC Metaloglobus Bucureşti
AFC Unirea 04 Slobozia – CS Sportul Snagov SA
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACS Dacia Unirea Brăila
CSM Bucovina Rădăuţi – CS Ştiinţa Miroslava

Joi, 13 septembrie, ora 16:30
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Aerostar Bacău
ACS Fotbal Comuna Recea – AS FC Universitatea Cluj

Marți, 18 septembrie, ora 16:30
CSM Flacăra Moreni – AFC Chindia Târgovişte

Etichetat cu: , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26