REZULTATE / Liga I, etapa a 7-a. Dinamo a fost umilită de U Craiova, pe „Ion Oblemenco”! Viitorul a câștigat duelul ultimelor două campioane, la Cluj, iar FCSB s-a împiedicat de FC Botoșani

Etapa a șaptea din Liga I începe în acest weekend și se derulează pe parcursul a patru zile, cu ultimul meci programat luni.

CFR Cluj și FCSB vin zdruncinate serios după eliminările dureroase din play-off-ul Europa League și vor evolua duminică. Campioana primește vizita echipei lui Gică Hagi, iar roș-albaștrii se mută la Voluntari pentru meciul cu FC Botoșani.

Confruntarea care ține afișul acestei runde va avea loc sâmbătă seara, pe noul „Ion Oblemenco” din Bănie, între U Craiova și Dinamo.

Etapa se încheie luni seară, la Iași, cu partida dinte Politehnica și Concordia Chiajna.

Programul complet

Vineri, 31 august, ora 19:30
FINAL / Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Dunărea Călăraşi 1-0 (Simonovski ‘3)

Echipele de start:
Sepsi OSK: Niczuly – Gabriel Moura, O. Viera, Jovanovic, D. Sato – I. Fulop, G. Vașvari – S. Drăghici, Tandia, Nouvier – Simonovski
Rezerve: Fejer – A. Rus, Karnitskiy, Prosser, Hamed, Hadnagy, Ștefan
Antrenor: Eugen Neagoe

Dunărea Călărași: Straton – Gligorov, Dobrosavlevici, B. Șandru, D. Ispas – Kanda, Simion, C. Pușcaș, S. Pană – V. Alexandru, Missi Mezu
Rezerve: C. Lungu – Stelian Cucu, Mendy, Cârnaț, V. Munteanu, Honciu, Ndiaye
Antrenor: Dan Alexa


Sâmbătă, 1 septembrie, ora 16:00
FINAL / AFC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaş 0-1 (Crețu ’66)

Echipele de start:
Hermannstadt: Căbuz – Al. Coman, Pârvulescu, Mijuskovici, Tătar – Dâlbea, Dandea- Petrescu, G. Rusu, Bruno- Blănaru
Rezerve: Began, Curtean, Nkololo, Antonov, Ali Vega, I. Stoica, Pamfile
Antrenor: Alexandru Pelici

Gaz Metan: Pleșca – V. Crețu, M. Constantin, I. Cristea, Trif- Fofana, Luis Aurelio – D. Olaru, Fernandes, Caiado – Fortes
Rezerve: Batista, M. Stancu, R. Romeo, D. Pop, P. Costea, Chamed, Buziuc
Antrenor: Mihai Teja


Sâmbătă, 1 septembrie, ora 18:30
FINAL/ Astra Giurgiu – FC Voluntari 0-0

Echipele de start:
Astra: Iliev – Belu, Bejan, Erico, Radunovic – Mrzljak, Biceanu – Balaure, N. Roșu, Llullaku – Alibec
Rezerve: Lazar, Begue, V. Gheorghe, Boboc, Cestor, Butean, R. Moise
Antrenor: Marius Măldărășanu

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Hodorogea, Balaur, Al. Vlad – Răuță, Laidouni – Ciucur, Belhameur, Căpățînă – Tudorie
Rezerve: Bucurică, Sesar, G. Deac, A. Stoica, I. Gheorghe, Zgrablic, Petrariu
Antrenor: Dinu Todoran


Sâmbătă, 1 septembrie, ora 21:30
FINAL / U Craiova 1948 – Dinamo 3-0 (Koljic ’45+2, Mitriță ’69, ’76)

Echipele de start:
U Craiova: Pigliacelli – Kelic, Tiago Ferreira, Briceag- Borța, Cicâldău, Fedele, Bancu – Bărbuț, Koljic, Mitriță
Rezerve: L. Popescu – Mateiu, Burlacu, Gardoș, Mihăilă, M. Șerban, Juncu
Antrenor: Devis Mangia

Dinamo: Penedo – Delorge, Popescu, Katsikas, Grigore – Nistor, Gomelt, Cooper – Pesic, D. Popa, Salomao
Rezerve: Eșanu – Hanca, Sorescu, D. Ciobotariu, Olteanu, Axente, Popovici
Antrenor: Florin Bratu


Duminică, 2 septembrie, ora 18:30
FINAL / CFR Cluj – FC Viitorul 1-2 (Țucudean ’55 / Voduț ’86, I. Hagi ’90+2 – 11 m)

Echipele de start:
CFR Cluj: J.Fernandez, Peteleu, Vinicius, Mureşan, Camora – Djokovic, Males, Ioniţă – Mailat, Ţucudean, Păun
Rezerve: Arlauskis, Manea, Lang, Bordeianu, Baptista, Costache, Tambe
Antrenor: Antonio Conceicao

Viitorul: Buzbuchi – Mladen, Ţîru, Luchin, De Nooijer – Achim, Băluţă, Vînă – I. Hagi, Drăguş, Măţan
Rezerve: Şerban – Voduţ, Ciobanu, Artean, Houri, Boboc, Pitu
Antrenor: Gheorghe Hagi


Duminică, 2 septembrie, ora 21:30
FINAL / FCSB – FC Botoşani 2-2 (Man ‘4, Gnohere ’21 – 11 m / Papa ’43, M. Roman II ’75)

Echipele de start:
FCSB: Vlad – Jakolis, Planic, Nedelcu, Morais – Pintilii, Zlatinski – D. Man, Rusescu, Coman – Gnohere
Rezerve: Ducan, Bălașa, Filip, Moruțan, M. Roman I, Al. Stan, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică

FC Botoșani: Ed. Pap – Patache, Pițian, Burcă, Soiledis – Oaidă, Rodriguez – Golofca, Papa, Chitoșcă – M. Roman II
Rezerve: Florescu, Corban, Pitfor, Chindriș, Brekalo, Ongenda, Fraisl
Antrenor: Costel Enache


Luni, 3 septembrie, ora 21:00
FINAL / Poli Iaşi – Concordia Chiajna 3-0 (Albu – autogol ’14, Flores ’35, Bekui ’88)

Echipele de start:
Poli Iași: Cobrea – Gallego, Mihăescu, Frăsinescu, Panțîru – Flores, Rus, Qaka, Sin – Sanoh, A. Cristea
Rezerve: Rusu, Bekui, Mendez, N’dongala, Bosoi, Zaharia, Danale
Antrenor: Flavius Stoican

Concordia: Costache – Bărbăoianu, Albu, Marc, Nivaldo – Grădinaru, Bucșa, Gorobsov, Ivanovici – Batin, Guessan
Rezerve: Dascălu, Leca, Prepeliță, Bawab, Fota, Măzărache, Cristescu
Antrenor: Ionuț Badea

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13