REZULTATE / Liga a III-a, prima etapă. Rapid, victorie cu emoții în fața Progresului Spartac! Craiova lui Mititelu nu a avut nicio problemă cu Domnești

Al treilea eșalon fotbalistic din România se pune în mișcare în acest weekend, prima etapă a celor cinci serii fiind programată vineri și sâmbătă.

Majoritatea meciurilor se vor juca de la ora 18:00, două partide se vor disputa cu o oră mai târziu, iar Rapidul va evolua de la ora 20:00, sâmbătă, în Giulești, contra Progresului Spartac.

La startul acestei ediții din Liga a III-a regăsim și o serie de echipe care vor avea un cuvânt greu de spus în lupta pentru promovarea în eșalonul superior, precum Rapid (sub denumirea FC R București), FC U Craiova 1948, Suporter Club Oţelul Galaţi, Progresul Spartac, FCM Alexandria sau Csikszereda Miercurea Ciuc.

Programul complet

Seria I

Vineri, 24 august, ora 18:00
CSM Paşcani – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 0-1

Sâmbătă, 25 august, ora 18:00
CS Ştiinţa Miroslava – CSM Râmnicu Sărat 1-0
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CS Sporting Lieşti 1-5
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFC Metalul Buzău 0-1
SCM Gloria Buzău – ACS KSE Târgu Secuiesc 3-2
CSM Bucovina Rădăuţi – CSM Roman 1-0
ACS Şomuz Fălticeni – CSM Focşani 2007 0-1
FC Botoșani II – ACS Foresta Suceava, amânat


Seria a II-a

Vineri, 24 august, ora 18:00
CS Tunari – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 1-1

Sâmbătă, 25 august, ora 18:00
CS Făurei – ACSM Olteniţa 0-0
CS Medgidia – ACS Sportul Chiscani 1-0
CSO Bragadiru – SC Fotbal Club FCSB SA 2 1-2
CS Afumaţi – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-0
AS FC Agricola Borcea – SC Popeşti-Leordeni 0-4
AFC Unirea 04 Slobozia – ACS Înainte Modelu 3-1

Sâmbătă, 25 august, ora 20:00
SC Fotbal Club R Bucureşti – AFC Progresul 1944 Spartac 2-1


Seria a III-a

Vineri, 24 august, ora 18:00
SC FC Voluntari SA 2 – CSM Flacăra Moreni 1-0
AFCM Alexandria – AFC Hermannstadt 2 2-2

Sâmbătă, 25 august, ora 18:00
ACS SR Municipal Braşov – AS FC Pucioasa 1-0
ACS Flacăra Horezu – CS Sporting Roşiori 2008 0-0
AFC Astra 2 – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 1-1
ACS Unirea Bascov – ACSO Filiaşi 0-0

Sâmbătă, 25 august, ora 19:00
U Craiova 1948 SA – CS Atletic Bradu 3-0
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – ACS Viitorul Domneşti 7-0


Seria a IV-a

Vineri, 24 august, ora 18:00
CS Şoimii Lipova – CS Naţional Sebiş 3-1
ACS Dumbrăviţa – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 4-2
CSM Lugoj – AFC Unirea 1924 1-1

Sâmbătă, 25 august, ora 18:00
CS Ocna Mureş – CNS Cetate Deva 0-2
ACS Industria Galda – ACS FC Avrig 0-1
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CSM Școlar Reșita 2-1
CS Crişul Chişineu Criş – AFC Metalurgistul Cugir 1939 2-2
CS Hunedoara – CS Millenium Giarmata 2-0


Seria a V-a

Vineri, 24 august, ora 18:00
CSM Avântul Reghin – AFC Unirea Tăşnad 0-0
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – AFC Hărman 4-0
ACS Sticla Arieșul Turda – CS Gaz Metan Mediaş 2 1-0
ACS MSE Târgu Mureş – ACS Fotbal Comuna Recea 1-2
ACS Unu Fotbal Club Gloria – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-4
CS Minaur Baia Mare – CS Iernut 5-0
FC Unirea Dej – AFC Odorheiu Secuiesc 3-3

Sâmbătă, 25 august, ora 18:00
ACS Olimpic Cetate Râşnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-4

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13