Nicolae Dică, după calificarea în play-off-ul Europa League: „Ne-a trecut glonţul pe la ureche”. Ce spune despre Gnohere

FCSB s-a calificat cu mari emoții în play-off-ul Europa League, după ce Harlem Gnohere a înscris pentru scorul de 2-1 în prelungirile partidei disputate joi, pe Arena Națională.

La finalul partidei, Nicolae Dică a recunoscut că a trăit din plin meciul și că a avut emoții în ceea ce privește obținerea calificării în runda următoare.

Totodată, tehnicianul FCSB-ului a dezvăluit că francezul Harlem Gnohere nu mai este de vânzare.

„Ne-a trecut glonţul pe la ureche, dar am avut încredere şi am reuşit să marcăm. Filip a spus că nu mai poate să continue jocul. E normal să fie veselie, mai ales că am câştigat în minutul 90+4. Când e mai greu, e şi mai frumos.

Rapid Viena e o echipă bună, dar nu am apucat să mă uit la meciurile lor. Ne vom juca şansa şi vom da totul pentru calificare aşa cum am făcut şi azi. Din ce am discutat cu patronul, am înţeles că nu îl va da pe Gnohere indiferent câţi bani se vor da pe el.

Mă bucur că suporterii au venit în număr mare la meci şi băieţii i-au răsplătit cu această victorie. M-am uitat pe tabelă să văd ce minut este şi m-am gandit că mai sunt 10-12 minute şi putem să înscriem şi să ne calificăm”, a declarat Nicolae Dică la ProX.