FRF a stabilit țintarul Ligii a III-a! Rapidul începe sezonul în forță

Țintarul noii ediții de campionat a Ligii a III-a a fost tras la sorți vineri, la sediul Federației Române de Fotbal. Cele 80 de echipe înscrise în campionat au fost împărțite în cinci serii a câte 16 echipe, iar prima etapă va debuta pe 25 august.

Rapid va începe sezonul pe teren propriu, cu un meci contra echipei care a fost la un pas să promoveze în Liga a II-a, Progresul Spartac. În Seria a III-a, Craiova lui Mititelu debutează contra celor de la Atletic Bradu, iar o altă echipă cu pretenții la promovare, Turris-Oltul Turnu Măgurele va juca împotriva Viitorului Domnești.

Programul primei etape

Seria I:
SCM Gloria Buzău
Şomuz Fălticeni
Gauss Bacău
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
Foresta Suceava
CS Ştiinţa Miroslava
ACS Suporter Oţelul Galaţi
CSM Roman
CSM Bucovina Rădăuţi
CS Sporting Lieşti
ACS Târgu Secuiesc
CSM Focşani 2007
Sănătatea Darabani
AFC Metalul Buzău
CSM Râmnicu Sărat
CSM Paşcani

Etapa I:
CS ŞTIINŢA MIROSLAVA – CSM RÂMNICU SĂRAT
CSM PAŞCANI – ACS SUPORTER OŢELUL GALAŢI
SĂNĂTATEA DARABANI – CS SPORTING LIEŞTI
ACSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – AFC METALUL BUZĂU
SCM GLORIA BUZĂU – ACS TÂRGU SECUIESC
CSM BUCOVINA RĂDĂUŢI – CSM ROMAN
GAUSS BACĂU – FORESTA SUCEAVA
ŞOMUZ FĂLTICENI – CSM FOCŞANI 2007


Seria a II-a:
Fotbal Club R Bucureşti
CS Făurei
CS Medgidia
CSO Bragadiru
CS Afumaţi
Progresul 1944 Spartac
Unirea 04 Slobozia
Axiopolis Sport Cernavodă
SC Popeşti Leordeni
FC FCSB 2
ACS Înainte Modelu
CS Tunari
ACSM Olteniţa
FC Agricola Borcea
Sportul Chiscani
FC Delta Dobrogea Tulcea

Etapa I:
CS FĂUREI – ACSM OLTENIŢA
CS MEDGIDIA – ACS SPORTUL CHISCANI
CSO BRAGADIRU – FC FCSB 2
CS AFUMAŢI – FC DELTA DOBROGEA TULCEA
FC AGRICOLA BORCEA – SC POPEŞTI-LEORDENI
FOTBAL CLUB R BUCUREŞTI – PROGRESUL 1944 SPARTAC
CS TUNARI – AXIOPOLIS SPORT CERNAVODĂ
UNIREA 04 SLOBOZIA – ACS ÎNAINTE MODELU


Seria a III-a:
Flacăra Horezu
SR Municipal Braşov
Unirea Bascov
FC „U” Craiova 1948
AFCM Alexandria
Turris-Oltul Turnu Măgurele
Astra 2
CS „U” Craiova 1948 2
Flacăra Moreni
FC Voluntari 2
ACSO Filiaşi
CS Atletic Bradu
FC Pucioasa
AFC Hermannstadt 2
CS Sporting Roşiori 2008
Viitorul Domneşti

Etapa I:
SR MUNICIPAL BRAŞOV– FC PUCIOASA
FC „U” CRAIOVA 1948 – CS ATLETIC BRADU
FC VOLUNTARI 2 – FLACĂRA MORENI
AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – VIITORUL DOMNEŞTI
AFCM ALEXANDRIA – AFC HERMANNSTADT 2
FLACĂRA HOREZU – CS SPORTING ROŞIORI 2008
ASTRA 2 – CS „U” CRAIOVA 1948 2
UNIREA BASCOV – ACSO FILIAŞI


Seria a IV-a:
ACS Dumbrăviţa
Crişul Chişineu Criş
CS Hunedoara
Ocna Mureş
CSM Şcolar Reşiţa
Naţional Sebiş
CSM Lugoj
Metalurgistul Cugir 1939
Industria Galda
Şoimii Lipova
AFC Unirea 1924
CNS Cetate Deva
Ghiroda şi Giarmata Vii
Gloria Lunca
Teuz Cermei
FC Avrig
Millenium Giarmata

Etapa I:
OCNA MUREŞ – CNS CETATE DEVA
ŞOIMII LIPOVA – NAŢIONAL SEBIŞ
ACS DUMBRĂVIŢA – GHIRODA ŞI GIARMATA VII
ACS INDUSTRIA GALDA – FC AVRIG
GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CSM ŞCOLAR REŞIŢA
CRIŞUL CHIŞINEU-CRIŞ – METALURGISTUL CUGIR 1939
CSM LUGOJ – AFC UNIREA 1924
CS HUNEDOARA – MILLENIUM GIARMATA


Seria a V-a:
Sticla Arieşul Turda
Minaur Baia Mare
MSE Târgu Mureş
AFC Unu Fotbal Gloria
ACS Fotbal Comuna Recea
Csikszereda Miercurea Ciuc
Sănătatea Cluj
AFC Hărman
Olimpic Cetate Râşnov
FC CFR 1907 Cluj 2
AFC Unirea Tăşnad
CSM Avântul Reghin
AFC Odorheiu Secuiesc
Gaz Metan Mediaş 2
FC Unirea Dej
CS Iernut

Etapa I:
OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC UNIREA TĂŞNAD
SĂNĂTATEA CLUJ – AFC HĂRMAN
STICLA ARIEŞUL TURDA – GAZ METAN MEDIAŞ 2
MSE TÂRGU MUREŞ– ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC UNU FOTBAL GLORIA – FC CFR 1907 CLUJ 2
MINAUR BAIA MARE – CS IERNUT
FC UNIREA DEJ – ODORHEIU SECUIESC

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13