Vive la France! Harlem Gnohere aduce calificarea FCSB-ului în play-off-ul Europa League!

UPDATE min. 90+5 / Final de meci! Harlem Gnohere aduce calificarea FCSB-ului în play-off-ul Europa League, unde o va întâlni pe Rapid Viena.

UPDATE min. 90+3 / GOL! FCSB preia din nou conducerea pe tabelă! Gnohere reușește „dubla” și duce scorul la 2-1!

UPDATE min. 84 / Ultima schimbare la FCSB: intră Rusescu în locul lui Pintilii.

UPDATE min. 82 / GOL! Hajduk Split restabilește egalitatea pe Arena Națională! Said înscrie pentru 1-1.

UPDATE min. 55 / GOL! Gnohere transformă lovitura de la 11 metri! FCSB – Hajduk 1-0!

UPDATE min. 54 / Nedelcu este faultat dur în careu, iar arbitrul acordă penalty pentru FCSB! Jucătorul român sângerează.

UPDATE min. 46 / A doua schimbare la FCSB: intră Moruțan în locul lui Tănase.

UPDATE min. 45+3 / Pauză pe Arena Națională! FCSB – Hajduk Split 0-0! La acest scor, meciul intră în prelungiri.

UPDATE min. 15 / Dică este nevoit să facă prima schimbare! Iese Filip accidentat și intră Nedelcu.

UPDATE / Începe meciul retur dintre FCSB și Hajduk Split!

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, Bălaşa, Morais – Pintilii, L. Filip – Man, Fl. Tănase, Teixeira – Gnohere
Rezerve: Vlad – Nedelcu, F. Coman, Moruţan, Jakolis, O. Popescu, Rusescu

Hajduk Split: Posavec – Juranovic, Vucur, Mikulic, Lopez – Juric, Caktas, Barry – Said, Ivanovski, Fomitschow
Rezerve: Ljubic – Sehic, Gyurcso, Sego, Palaversa, Jairo, Ismajli

Știrea inițială

FCSB va disputa joi, meciul retur al dublei manșe cu Hajduk Split, din cadrul turului III al preliminariilor Europa League. Partida se va juca de la ora 21:30, pe Arena Națională, iar fazele importante vor putea fi urmărite și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro.

După 0-0 în Croația, FCSB ar putea obține calificarea în ultima rundă a preliminariilor Europa League, chiar în fața propriilor suporteri. Se anunță a fi un stadion plin, iar spectatorii vin cu speranța că echipa favorită va reuși să facă un meci la fel ca cel cu Rudar, încheiat cu scorul de 4-0 pe teren propriu.

De menționat este faptul că în meciul retur cu Rudar, au marcat doar jucătorii tineri ai lui Dică: Tănase, Moruțan, Coman și Daniel Benzar.