Cupa României, turul secund al fazei naționale. Rapid a spulberat-o pe Bragadiru, iar Craiova lui Mititelu a fost eliminată!

Primul tur al fazei naționale a Cupei României a fost consumat rapid, iar în cel de-al doilea vor participa cele 34 de câştigătoare ale rundei anterioare şi 22 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii a III-a.

Pe 14, 15 și 16 august, cu începere de la ora 17:30, se vor disputa 28 de meciuri, într-o singură manșă ce va fi eliminatorie.

Toți ochii vor fi ațintiți pe Rapid București, echipă ce se va duela cu CSO Bragadiru, formație proaspăt promovată în Liga a III-a și preluată de Dumitru Tudor.

Programul complet

Marți, 14 august, ora 17:30
• AS Croaţia Clocotici – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-5

Miercuri, 15 august, ora 17:30
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi 0-1
• ACS Industria Galda – ACS Performanţa Ighiu
• AFC Sportul 2015 Petreşti – AFC Metalurgistul Cugir 1939
• ACS FC Avrig – AFC Unirea 1924 0-1
• CS Victoria Zăbrani – CS Şoimii Lipova
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Naţional Sebiş 2-0
• CNS Cetate Deva – CSM Lugoj
• FC Petrolul Ţicleni – ACSO Filiaşi
CSM Slatina – U Craiova 1948 SA 2-0
• ACS Unirea Bascov – CS Sporting Roşiori 2008 1-2
• AS Gloria 2015 Corneşti – CSM Flacăra Moreni
• ACS Sticla Arieșul Turda – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-3
• CS Minaur Baia Mare – AFC Unirea Tăşnad
• CSO Viitorul Liteni – CSM Roman
• AS Unirea Mirceşti – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
• ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – CS Sporting Lieşti
• ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
• ACS Înainte Modelu – CSA Axiopolis Sport Cernavodă
• AS FC Agricola Borcea – ACSM Olteniţa 2-9
• ACS Victoria Traian – AFC Unirea 04 Slobozia 1-4
• CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău 1-3
CSM Focşani 2007 – ACS KSE Târgu Secuiesc 3-0
• AS FC Precizia Săcele – ACS Olimpic Cetate Râşnov
• AS Unirea Cristuru Secuiesc – AFC Hărman
• ACS Unu Fotbal Club Gloria – CSM Avântul Reghin
SC Fotbal Club R Bucureşti – CSO Bragadiru 5-0

Joi, 16 august, ora 17:30
CS Tunari – SC Popeşti-Leordeni 3-0

Etichetat cu: , , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13