REZULTATE / Liga I, etapa a IV-a. FCSB câștigă la Mediaș, iar Dinamo trece de fosta campioană

Etapa a patra a Ligii I programează dueluri interesante precum cel dintre Gaz Metan Mediaș și FCSB sau cel dintre Dinamo și Viitorul Constanța.

Runda se va disputa pe parcursul a patru zile, începând cu duelul dintre Botoșaniul lui Costel Enache și Astra lui Marius Măldărășanu.

În încheiere, Florin Bratu și Gheorghe Hagi își dau întâlnire în „Ștefan cel Mare”, într-o partidă ce se anunță a fi capul de afiș al acestei runde.

Programul complet

Vineri, 10 august, ora 21:00
FINAL/ AFC Botoşani – AFC Astra 1-1 (Ongenda ’10 / Bejan ’39)

Echipele de start:
FC Botoșani: E. Pap – A. Dumitraș, A. Miron, A. Burcă, Soiledis – J. Rodriguez, Oaidă – M. Roman I, Golofca, Ongenda – M. Roman II
Rezerve: M. Fraisl – Patache, Enriko Papa, Chitoșcă, Piftor, Brekalo
Antrenor: Costel Enache

Astra: B. Lazăr – Al. Stan, Bejan, Erico Da Silva, Radunovici – Mrzljak, Biceanu – Llullaku, N. Roșu, Balaure – D. Alibec
Rezerve: Nedelcovici – Butean, Cestor, Boboc, R. Moise, L. Buș, Begue
Antrenor: Marius Măldărășanu


Sâmbătă, 11 august, ora 18:00
FINAL / CS Concordia Chiajna – AFC Hermannstadt 2-0 (Batin ’38 – 11 m, Panait ’88)

Echipele de start:
Concordia: Caparco – G. Matei, A. Marc, A. Albu, Nivaldo – Prepeliță, Grădinaru, M. Cristescu, Gorobsov, R. Deaconu – P. Batin
Rezerve: A. Costache – Leca, P. Ivanovici, Bawab, Guessan, D. Panait, Bărboianu
Antrenor: Ionuț Badea

Hermannstadt: Căbuz – Al. Coman, I. Stoica, Dandea, Tătar – Dîlbea, Antonov – Nkololo, Chalkiadakis, P. Petrescu – Blănaru
Rezerve: Began – Curtean, Company Vives, B. Rusu, M. Pîrvulescu, Ali Bega, Tsoumou
Antrenor: Alexandru Pelici


Sâmbătă, 11 august, ora 21:00
FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – ACSM Politehnica Iaşi 3-0 (Viera ’29, Velev ’56, Hamed ’78)

Echipele de start:
Sepsi OSK: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Vaşvari – Drăghici, Fulop, Mensah – Tandia
Rezerve: Fejer, Hamed, Rus, Prosser, Ştefan, Karnitski, Simonovski
Antrenor: Eugen Neagoe

Politehnica Iaşi: Cobrea – Gallego, Frăsinescu, Cioinac, Panţîru – Mimoun, Mihăescu, Flores, Sin – Kizito, A. Cristea
Rezerve: D. Rus, Danale, L. Rus, Pîrvulescu, Zaharia, P. Petre, Chelaru
Antrenor: Flavius Stoican


Duminică, 12 august, ora 15:30
FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – U Craiova 1948 Club Sportiv 1-3 (Mediop ’65 / Fedele ’45, Mitriță ’53 – 11 m, ’73)

Echipele de start:
Dunărea Călărași: Straton – Gligorov, Dobrosavlevici, Șandru, Mendy – Simon, Monroy, C. Pușcaș – Kouakou, Kanda, Ndiaye
Rezerve: Lungu, Șeroni, Buzan, Honciu, Munteanu, Alexandru, Marinescu
Antrenor: Dan Alexa

U Craiova: Pigliacelli – Donkor, Kelic, Briceag – Martici, Mateiu, Fedele, Bancu- Burlacu, Cicâldău, Mitirță
Rezerve: Popescu, Gardoș, T. Ferreira, R. Popa, Borța, Baicu, Markovici
Antrenor: Devis Mangia


Duminică, 12 august, ora 18:00
FINAL / FC Voluntari – CFR 1907 Cluj 1-2 (Laidouni ’12 – 11 m / Ioniță ’34, Țucudean ’84)

Echipele de start:
FC Voluntari: Drăghia – Ricardinho, Zgrablic, Walace, Bucurică – Răuță, Laidouni, Sesar – Szij, Ad. Bălan, Căpățână
Rezerve: Petrariu – Leasă, A. Vlad, F. Achim, Artabe, Ciucur, Malfleury
Antrenor: Mircea Rădulescu

CFR Cluj: Vâtcă – Cr. Manea, Vinicius, Lang, Camora – Djokovici, Culio, Al. Ioniță – Mailat, Omrani, Țucudean
Rezerve: A. Rus – An. Mureșan, Peteleu, Bordeianu, De Luca, Males, Ndip Tambe
Antrenor: Toni Conceicao


Duminică, 12 august, ora 21:00
FINAL / Gaz Metan Mediaş – FCSB 1-3 (Fofana ’30 / Moruțan ’49, Gnohere ’63, Fl. Coman ’83)

Echipele de start:
Gaz Metan: Batista – Creţu, M. Constantin, Diallo, Buşu – Fofana, Cristea – Olaru, Chamed, Ely Fernandes – Carlos Fortes.
Rezerve: Pleșca – Romeo, L. Aurelio, A. Buziuc, Caiado, Trif, M. Stancu
Antrenor: Mihai Teja

FCSB: Bălgrădean – A. Jakolis, Planic, Nedelcu, Jr. Morais – Ov. Popescu, Qaka – Man, Moruțan, Fl. Coman – Rusescu
Rezerve: A. Vlad – Pintilii, L. Filip, Gnohere, F. Tănase, R. Benzar, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică


Luni, 13 august, ora 21:00

FINAL / Dinamo 1948 Bucureşti – FC Viitorul 1-0 (Mahlangu ’34)

Echipele de start:

Dinamo: Penedo – Corbu, M. Popescu, D. Ciobotariu, Vl. Olteanu – Mahlangu, R. Grigore – Sorescu, D. Nistor (cpt), Salomao – D. Popa.
Rezerve: Eșanu – Delorge, Katsikas, Ehmann, Pesic, Axente, Moldoveanu.
Antrenor: Florin Bratu

FC Viitorul: Cojocaru – Lima, Țîru, Luchin, De Nooijer – Vl. Achim, Mladen, Artean – I. Hagi (cpt), Drăguș, Vână.
Rezerve: Buzbuchi – Mățan, Ciobanu, Hodorogea, Boboc, Houri, Al. Stoica.
Antrenor: Gheorghe Hagi

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj842
2FCSB745
3Sepsi Sfantu Gheorghe743
4Dinamo Bucuresti741
5Gaz Metan Medias740
6FC Botosani642
7Astra Giurgiu641
8U Craiova 1948541
9Dunarea Calarasi54-1
10Concordia Chiajna440
11FC Viitorul440
12AFC Hermannstadt44-3
13Poli Iasi24-7
14FC Voluntari14-4