FRF a anunțat când se va stabili țintarul pentru noua ediție a Ligii a III-a!

Noua ediție a Ligii a III-a va debuta pe 25 august, iar site-ul oficial al Federației Române de Fotbal a anunțat când va avea loc tragerea la sorți pentru stabilirea componenței celor cinci serii.

Potrivit sursei citate, vineri, 17 august, de la ora 13:30, la Casa Fotbalului, în sala „Nicolae Dobrin”, va avea loc tragerea la sorți în urma căreia va fi stabilit calendarul competițional al noii ediții a Ligii a III-a.

Cele 80 de echipe înscrise în campionat vor fi împărțite în cinci serii a câte 16 formații, iar procedura de stabilire a programului de disputare a sezonului 2018-2019 se va face pe baza Tabelei Berger pentru 16 echipe, numărul corespunzător fiecărei echipe fiind stabilit prin tragere la sorți.

Lista echipelor înscrise în Liga a III-a:

ACF Metalurgistul Cugir 1939;
ACS Comuna Recea;
ACS Dumbrăvița;
ACS FC Avrig;
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea;
ACS Flacăra Horezu;
ACS Foresta Suceava;
ACS Gauss Bacău;
ACS Industria Galda;
ACS Înainte Modelu;
ACS KSE Târgu Secuiesc;
ACS MSE Târgu Mureş;
ACS Performanţa Ighiu;
ACS Sportul Chiscani;
ACS SR Municipal Braşov;
ACS Sticla Arieşul Turda;
ACS Suporter Oțelul Galaţi;
ACS Şomuz Fălticeni;
ACS Unirea Bascov;
ACS Unu Fotbal Club Gloria;
ACS Viitorul Domneşti;
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele;
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ;
ACSM Oltenița;
ACSO Filiași;
AFC Astra 2;
AFC Hărman;
AFC Hermannstadt 2;
AFC Metalul Buzău;
AFC Odorheiu Secuiesc;
AFC Progresul 1944 Spartac;
AFC Unirea 04 Slobozia;
AFC Unirea 1924;
AFC Unirea Tăşnad;
AFCM Alexandria;
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc;
AS FC Agricola Borcea;
AS FC Pucioasa;
ASMS ACS Sănătatea Darabani;
Colegiul Național Sportiv Cetate;
CS Afumaţi;
CS Atletic Bradu;
CS Crişul Chişineu-Criş;
CS Făurei;
CS Gaz Metan Mediaş 2;
CS Gloria Lunca – Teuz Cermei;
CS Hunedoara;
CS Medgidia;
CS Millenium Giarmata;
CS Minaur Baia Mare;
CS Naţional Sebiş;
CS Ocna Mureş;
CS Olimpic Cetate Râşnov;
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj;
CS Sporting Lieşti;
CS Sporting Roșiori 2008;
CS Şoimii Lipova;
CS Ştiinţa Miroslava;
CS Tunari;
CSA Axiopolis Sport Cernavodă;
CSC Ghiroda și Giarmata Vii;
CSM Avântul Reghin;
CSM Bucovina Rădăuți;
CSM Flacăra Moreni;
CSM Focşani 2007;
CSM Lugoj;
CSM Paşcani;
CSM Râmnicu Sărat;
CSM Roman;
CSM Școlar Reșița;
CSO Bragadiru;
FC CFR 1907 Cluj SA 2;
SC FC FCSB SA 2;
FC Unirea Dej;
SC FC Voluntari SA 2;
SC Fotbal Club R Bucureşti SA;
SC Popești-Leordeni;
SCM Gloria Buzău;
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2;
U Craiova 1948 SA.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13