VIDEO | România U19 a câștigat primul meci amical cu Israel!

Echipa națională sub 19 ani a României a disputat marți, la Mogoșoaia, prima partidă amicală în compania reprezentativei similare a Israelului.

Tricolorii au deschis scorul în minutul 13 prin reușita lui Claudiu Petrilă, iar Alexandru Duminică a majorat diferența în minutul 27. În prelungirile primei reprize, oaspeții au înscris și ei prin Guy Dahan.

În partea secundă a jocului, cele două echipe s-au apropiat de poarta adversă, dar fără rezultat. Scorul a rămas 2-1 în favoarea României până la finalul întâlnirii.

Cea de-a doua partidă amicală se va disputa joi, 9 august, de la ora 19:00, tot la Mogoșoaia.