Dan Nistor, mesaj dur pentru colegii săi după înfrângerea cu Gaz Metan: „Nu merităm să îmbrăcăm acest tricou”

Deși a avut cele trei puncte în mână, Dinamo a fost învinsă de către Gaz Metan Mediaș în doar două minute. La 2-1 pentru „câini”, Popescu a înscris în propria poartă în minutul 56, iar Fortes a adus victoria medieșenilor în minutul 58.

La finalul meciului, căpitanul Dan Nistor și-a criticat dur coechipierii, spunând, fără a se excludă, că nu merită să poarte tricoul alb-roșu.

„Marcăm goluri, dar primim la fel de multe. Nu ştiu ce se întâmplă. La antrenamente facem lucrurile foarte bine, dar ne e frică. Avem emoţii sau nu merităm să îmbrăcăm acest tricou. Ăsta e adevărul. Am ajuns prea repede fotbalişti şi aspirăm prea sus. Trebuie să ne ţinem capul jos şi să muncim mai mult, să nu ne mai credem X sau Y.

Este inadmisibil ca la fiecare meci să marcheză 2-3 goluri şi să primeşti tot atâtea. E imposibil aşa ceva din punctul meu de vedere. Poate greşesc, dar aşa cred. Nu e posibil ca o echipă de talia noastră să primească trei goluri la fiecare meci”, a declarat Dan Nistor, potrivt Telekom Sport.