A fost stabilit programul turului secund al Cupei României! Cu cine va juca Rapid

Primul tur al fazei naționale a Cupei României a fost consumat rapid, iar în cel de-al doilea vor participa cele 34 de câştigătoare ale rundei anterioare şi 22 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii a III-a.

Pe 14 și 15 august, cu începere de la ora 17:30, se vor disputa 28 de meciuri, într-o singură manșă ce va fi eliminatorie.

Toți ochii vor fi ațintiți pe Rapid București, echipă ce se va duela cu CSO Bragadiru, formație proaspăt promovată în Liga a III-a și preluată de Dumitru Tudor.

Programul partidelor din turul secund:

• ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi
• ACS Industria Galda – ACS Performanţa Ighiu
• AFC Sportul 2015 Petreşti – AFC Metalurgistul Cugir 1939
• ACS FC Avrig – AFC Unirea 1924
• CS Victoria Zăbrani – CS Şoimii Lipova
• CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Naţional Sebiş
• AS Croaţia Clocotici – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
• CNS Cetate Deva – CSM Lugoj
• FC Petrolul Ţicleni – ACSO Filiaşi
• CSM Slatina – U Craiova 1948 SA
• ACS Unirea Bascov – CS Sporting Roşiori 2008
• AS Gloria 2015 Corneşti – CSM Flacăra Moreni
• CS Tunari – SC Popeşti-Leordeni
• ACS Sticla Arieșul Turda – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
• CS Minaur Baia Mare – AFC Unirea Tăşnad
• CSO Viitorul Liteni – CSM Roman
• AS Unirea Mirceşti – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
• ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi – CS Sporting Lieşti
• ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
• ACS Înainte Modelu – CSA Axiopolis Sport Cernavodă
• AS FC Agricola Borcea – ACSM Olteniţa
• ACS Victoria Traian – AFC Unirea 04 Slobozia
• CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău
• CSM Focşani 2007 – ACS KSE Târgu Secuiesc
• AS FC Precizia Săcele – ACS Olimpic Cetate Râşnov
• AS Unirea Cristuru Secuiesc – AFC Hărman
• ACS Unu Fotbal Club Gloria – CSM Avântul Reghin
• SC Fotbal Club R Bucureşti – CSO Bragadiru

Etichetat cu: , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj842
2FCSB745
3Sepsi Sfantu Gheorghe743
4Dinamo Bucuresti741
5Gaz Metan Medias740
6FC Botosani642
7Astra Giurgiu641
8U Craiova 1948541
9Dunarea Calarasi54-1
10Concordia Chiajna440
11FC Viitorul440
12AFC Hermannstadt44-3
13Poli Iasi24-7
14FC Voluntari14-4