Craiova e în derivă, dar Mangia nu se gândește la demitere: „Îmi folosesc energia pentru a munci. Cred că am încrederea conducerii”

U Craiova a rămas fără victorie în Liga I și după a treia etapă, remizând pe teren propriu cu FC Botoșani, scor 2-2, într-un meci disputat vineri seara.

Devis Mangia, antrenorul alb-albaștrilor, a încercat să rămână optimist după încă un joc fără victorie în acest sezon.

„Nu am început bine, scorul a devenit 0-1 după scurt timp. Totuși, echipa a încercat să revină, am jucat cu personalitate. Nu am fost nici norocoși, adversarii au marcat ușor. Am jucat diferit, am avut posibilitatea să marcăm. Am avut avantaj, dar avem nevoie de mai multă încredere. Continuă să muncim. Trebuie să muncim și sper ca echipa să joace mai bine.

E dificil să jucăm pe acest stadion. Cu atât mai mult mult în aceste momente. Nu e ușor pentru tineri, dar au încercat să joace și cred că au făcut-o bine. I-am dat minute și lui Donkor, el nu e încă pregătit să joace 90 de minute”, a spus tehnicianul italian, la finalul meciului de pe „Ion Oblemenco”.

Întrebat despre posibilitatea de a fi demis, Mangia a evitat un răspuns la obiect.

„Îmi folosesc energia pentru a munci, trebuie să mă gândesc doar la acest lucru, nu la alte probleme. Trebuie să evaluăm jucătorii tineri și să vedem cine e pregătit pentru a juca în prima echipă. Voi trage linie și voi analiza ceea ce am făcut azi, iar de mâine vom începe să muncim din nou. Sunt aici pentru a încerca să fac ceea ce-i mai bine! Cred că am încrederea conducerii”, a precizat italianul.