FINAL / Vitesse – FC Viitorul 3-1. Constănțenii ratează calificarea în turul III al Europa League

UPDATE min. 90+4 / Final de meci în Olanda! Viitorul pierde cu scorul de 3-1, 5-3 la general și ratează calificarea în turul al treilea al preliminariilor Europa League.

UPDATE min. 78 / Ultima schimbare la Viitorul: intră Mățan în locul lui Drăguș.

UPDATE min. 77 / GOL! Vitesse înscrie pentru 3-1 prin Beerens și Viitorul este tot mai departe de o calificare.

UPDATE min. 71 / A doua schimbare la Viitorul: intră Hodorogea în locul lui Băluță.

UPDATE min. 50 / GOL! Viitorul reacționează rapid și înscrie prin Denis Drăguș! Vitesse – Viitorul 2-1.

UPDATE min. 48 / GOL! Vitesse majorează diferența prin golul marcat de Linssen! Vitesse – Viitorul 2-0.

UPDATE min. 46 / Schimbare la Viitorul. Intră Ciobanu în locul lui Houri.

Pauză în Olanda! Vitesse – Viitorul 1-0! Constănțenii trebuie să mai marcheze de două ori pentru a se califica în turul III.

UPDATE min. 42 / Buttner este avertizat.

UPDATE min. 40 / Houri vede și el cartonașul galben.

UPDATE min. 23 / GOL! Vitesse deschide scorul prin reușita lui Clarke-Salter!

UPDATE min. 18 / Primul cartonaș galben al partidei: De Nooijer este avertizat.

UPDATE / Începe returul dintre Viitorul și Vitesse!

Vitesse: Eduardo – Karavaev, Thelander, Clarke-Salter, Buttner – Serero, Bero, Foor – Beerens, Matavz, Linssen
Rezerve: Pasveer, Karami, Van der Werff, Clark, Bruns, Gong, Buitink
Antrenor: Leonid Slutsky

Viitorul: Cojocaru – Lima, Tiru, Mladen, De Nooijer – Achim, T. Baluta, Vana – Dragus, I. Hagi, Houri
Rezerve: Buzbuchi, Luchin, Matan, Vodut, Ciobanu, Hodorogea, Boboc
Antrenor: Gheorghe Hagi

Știrea inițială

FC Viitorul va disputa joi, în deplasare, meciul retur al dublei manșe cu Vitesse, din cadrul turului secund al Europa League. Partida se va juca de la ora 21:00 și va fi transmisă în format LIVE TEXT și pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro.

După 2-2 la Ovidiu, trupa lui Gheorghe Hagi trebuie să îi învingă pe olandezi pentru a se califica în turul al treilea al competiției. În primul meci, Denis Drăguș a reușit „dubla” în poarta lui Vitesse, iar Artean a încasat cartonașul roșu în minutul 79.

Dacă va reuși să treacă de gruparea olandeză, FC Viitorul va juca în turul III cu  învinsa din dubla manşă dintre PAOK Salonic şi FC Basel (Liga Campionilor, turul secund).