VIDEO / Zlatan Ibrahimovic, primul hat-trick pentru LA Galaxy!

Suedezul Zlatan Ibrahimovic se simte ca peștele în apă peste Ocean, în Major Soccer League. Atacantul lui LA Galaxy și-a condus echipa către al nouălea joc consecutiv fără înfrângere, 4-3 cu Orlando City, duminică seară.

După patru „duble”, pentru Zlatan a venit și primul hat-trick în MLS. Adversarii au condus de trei ori, dar Ibrahimovic și-a început recitalul în repriza a doua, la scorul de 2-1 pentru Orlando. Suedezul care va împlini 37 de ani peste două luni a marcat trei goluri în 25 de minute (’47, ’67, ’71), iar LA Galaxy își continuă traseul bun. echipa din California a urcat pe locul 3 în Conferința de Vest, la un punct de Los Angeles FC.

15 goluri a marcat Ibrahimovic în 17 meciuri din MLS și este al doilea golgeter al campionatului, după Josef Martinez (Atlanta), 24 de reușite.