REZULTATE / Liga I, etapa a II-a. Duelul dintre FCSB și Dinamo a făcut toți banii! Campioana a remizat la Călărași cu un nou antrenor, iar U Craiova a fost învinsă la Sfântu Gheorghe!

În plin sezon estival, Liga I programează a doua rundă, întinsă ca de obicei pe patru zile, începând de vineri.

Echipele cu „greutate” care au dezamăgit la prima apariție încearcă acum să se redreseze. FCSB și Dinamo oferă „șocul” rundei, duminică, pe Arena Națională, într-o confruntare care păstrează prea puțin din atracția derby-urilor de altădată.

Campioana CFR Cluj are deja un nou antrenor și speră să se întoarcă victorioasă de pe terenul nou promovatei Dunărea Călărași, iar U Craiova și FC Viitorul au teoretic prima șansă în deplasările de la Sfântu Gheorghe, respectiv Chiajna.

Cealaltă echipă venită din Liga a II-a, FC Hermannstadt, deschide etapa cu deplasarea de la Botoșani.

Programul complet:

Vineri, 27 iulie, ora 21:00

FINAL / FC Botoșani – FC Hermannstadt 2-0 (Dumitraș ’44, Roman II ’77)

Echipele de start:
FC Botoșani: Pap – Dumitraș, Burcă, Miron, Soiledis – Rodriguez, Oaidă – M.Roman, Fulop, Golofca – M.Roman II
Rezerve: Fraisl, Patache, Chindriș, Ongenda, Piftor, Chitoșcă, Papa
Antrenor: Costel Enache

AFC Hermannstadt: Cabuz – Coman, Pârvulescu, Dandea, Tătar – Antonov, Dâlbea – Petrescu, Rusu, Curtean – Blănaru
Rezerve: Niga, Nkololo, Tsoumou, Dumitriu, Pamfile, Herghelegiu
Antrenor: Alexandru Pelici


Sâmbătă, 28 iulie, ora 18:00

FINAL / Dunărea Călărași – CFR 1907 Cluj 0-0

Echipele de start:
Dunărea Călărași: Straton – Gligorov, Șandru, Dobrosavlevici, D. Ispas – Monroy, C. Pușcaș – Kouakou, Kanda, G. Simion – V. Alexandru
Rezerve: C. Lungu, St. Cucu, V. Munteanu, N’Diaye, Șeroni, Honciu, Drăghiceanu
Antrenor: Dan Alexa

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Al. Ioniță, Culio, Djokovici – Deac, Țucudean, Omrani
Rezerve: Vâtcă, Peteleu, M. Maleș, A. Lang, Mailat, Hoban, Al. Păun
Antrenor: Antonio Conceicao


Sâmbătă, 28 iulie, ora 21:00

FINAL / Politehnica Iași – Astra Giurgiu 1-1 (Frăsinescu ’60 / Llullaku – penalty ’81)

Echipele de start:
Iași: Rusu Denis – A. Callego, O. Mihalache, C. Frăsinescu, Panțîru – Cioinac, Flores – L. Rus, C. Ștefănescu, Kizito – A. Cristea
Rezerve: Cobrea – A. Sin, P. Petreu, Mimoun, Chelaru, M. Mihăescu, P. Pîrvulescu
Antrenor: Flavius Stoican

Astra: Iliev – Belu, Erico, Bejan, Al. Stan – R. Moise, Mrljak – N. Roșu, L. Buș, Balaure – Llullaku
Rezerve: D. Lazăr, M. Butean, R. Crișan, Radunovic, D. Alibec, I. Biceanu, Begue
Antrenor: Marius Măldărășanu


Duminică, 29 iulie, ora 18:00

FINAL / Sepsi OSK Sf Gheorghe – U Craiova 1948 1-0 (Tandia ’61)

Echipele de start:
Sepsi: Niczuly – Moura, Jovanovici, Viera, Sato – Vașvari, Velev – Drăghici, I. Fülöp, Prosser – Tandia
Rezerve: Fejer – Ursu, Simonovski, Hadnagy, Rus, Ștefan, Hamed
Antrenor: Eugen Neagoe

U Craiova: Pigliacelli – Kelic, Gardoș, Ferreira – Briceag, Mateiu, Cicâldâu, Bancu – V. Mihăilă, A. Burlacu, AL. Mitriță.
Rezerve: Popescu – Popa, Borța, Șerban, Bărbuț, Glavina, Zlatinski
Antrenor: Devis Mangia


Duminică, 29 iulie, ora 21:00

FINAL / FCSB – FC Dinamo 1948 3-3 (Gnohere ’10, Fl. Coman ’54, ’68 / Axente ’45+1, Nistor ’61, M. Popescu ’89)

Echipele de start:
FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Planic, M. Bălașa, Momcilovic – Ov. Popescu, L. Filip – Man, Fl. Tănase (cpt), Teixeira – Gnohere
Rezerve: A. Vlad – Nedelcu, Fl. Coman, Moruțan, Jr. Morais, Jakolis, Qaka
Antrenor: Nicolae Dică

Dinamo: Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Sg. Popovici – Hanca, Mahlangu, D. Nistor (cpt) – Sorescu, Axente, Salomao.
Rezerve: Muțiu – Pesici, D. Ciobotariu, Vl. Olteanu, Gomelt, Neicuțescu, Moldoveanu
Antrenor: Florin Bratu


Luni, 30 iulie, ora 18:00

FINAL / FC Voluntari – Gaz Metan Mediaș 1-1 (Belahmeu ‘3 / Fortes ’19)

Echipele de start:

Voluntari: Draghia – Ricardinho, Alfonso Artabe, Walace, Vlad – Laidouni, Sesar – Capatana, Belahmeur, Ciucur – Tudorie
Rezerve: Petrariu – Leasă, Szijj, Bucurică, Răuţă, Achim, Malfleury
Antrenor: Daniel Oprița

Gaz Metan: Plesca – Cretu, Constantin, Diallo, Busu – Chamed, Cristea, Fofana – Olaru, Carlos Fortes, Romeo
Rezerve: A. Cristea – P. Costea, Buziuc, D. Pop, Caiado, R. Trif, Ely Fernandes
Antrenor: Mihai Teja


Luni, 30 iulie, ora ora 21:00

FINAL / Concordia Chiajna – FC Viitorul 1-1 (Marc ’32 / Houri ’89)

Echipele de start:

Concordia: Caparco – G. Matei, Leca, A. Marc, D. Panait – Prepeliță – P. Ivanovici, Gorobsov, R. Deaconu, Grădinaru – Guessan
Rezerve: A. Costache, Măzărache, Balgiu, Bărboianu, Albu, Cristescu, Fota
Antrenor: Ionuț Badea

Viitorul: Buzbuchi – V. Ghiță, Luchin, Hodorogea, Boboc – V. Ciobanu, Artean, P. Iacob – Al. Stoica, Voduț, Mățan
Rezerve: Cojocaru, Mladen, Houri, Vână, Drăguș, Pitu, De Nooijer
Antrenor: Gheorghe Hagi

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj842
2FCSB745
3Sepsi Sfantu Gheorghe743
4Dinamo Bucuresti741
5Gaz Metan Medias740
6FC Botosani642
7Astra Giurgiu641
8U Craiova 1948541
9Dunarea Calarasi54-1
10Concordia Chiajna440
11FC Viitorul440
12AFC Hermannstadt44-3
13Poli Iasi24-7
14FC Voluntari14-4